Seznamte se

,,Táhneme za jeden provaz”

Jsme tým lidí, kterým záleží na přírodě a prostředí, ve kterém žijeme. Parta zodpovědných lidí, kteří chtějí dělat smysluplnou práci a každý svým kouskem přispět ke zlepšení životního prostředí.

Máme kolegy v různých koutech republiky a každý z nás má na starosti určitý region. Každý z nás je pánem sám sobě, řídí si svůj čas, klienty, dodavatele i sázení. Nikdo v tom ale není sám, když je to potřeba, jsme mezi sebou v denním kontaktu. Důležité pro nás je, aby nám práce dělala radost, a to se snažíme přenést na všechny, s kým spolupracujeme.

Koordinátoři

Martina Pavelková

Praha a Střední Čechy

Lenka Dočkalová

Severní Morava

Jitka Plháková

Jižní Morava

Vlaďka Pourová

Praha a Střední Čechy

Jan Pavelka

Praha a Střední Čechy

Míša Podivínská

Jižní Čechy

Tereza Kapalínová

Severní Čechy

Petr Kapalín

Severní Čechy

Petra Vašíčková

Pardubický kraj

Kristýna Límová

Praha a Střední Čechy

Petr Cerman

celá ČR

Lukáš Sejkora

Brněnsko a Přibyslavsko

Jan Tax

Praha a Střední Čechy

Veronika Holanová

Přerovsko

Alena Piknová

Sadíme stromy na Slovensku

Barbora Tomanová

Praha a Střední Čechy

Barbora Holubová

Praha a Střední Čechy

Milana Podněcká

Kolínsko

Thuy Nguyen

Praha a Střední Čechy

Radek Vičar

Jižní Morava

Jitka Janíková

Jižní Morava

Tereza Dvořáčková

Jižní Morava

Lubor Stareček

Jižní Morava

Josef Sysel

Jižní Morava

Barbora Tůmová

Praha a Střední Čechy

Krajináři

Monika Kořená

Kateřina Zímová

Správní rada

Olga Dědinová

Ivana Semerádová

Jan Pavelka

Bez koho by to ještě nešlo

Renata Kochová

revizorka

Petra Kratochvílová

účetnictví

Štěpán Holub

právní poradenství

Pavel Ovsík

fotograf

Náš příběh

Nejprve to vypadalo na klasický scénář – vystudovat, nadnárodní firma a kariéra. Pak se ale narodily děti a začalo mi docházet, že takhle ne, že rozhodně nežiju mé poslání, které tady na tom světě mám. „Ale co mám vlastně dělat?“ ptala jsme se sama sebe. V přírodě jsem šťastná, miluju dýchat svěží vzduch a procházky naší krásnou krajinou. Přírodu chráním jak se dá, to je moje přirozenost. Co ale dělat, aby mé snahy měly větší dopad a mohly inspirovat i další lidi?

,,Pro nás,
pro planetu”

Pak jsme jeden den s manželem nechali děti doma s babičkou a dědou a šli jsme na výlet do Krkonoš. Než jsme vyšli na vrchol, nápad, že vznikne Sázíme stromy, byl na světě! :-) Ačkoliv jsme odjeli jen na dva dny a bylo to na horách krásné, ohromně jsem se těšila, až dorazíme domů a začnu okamžitě zakládat neziskovku. Název byl úplně jasný – prostě, aby nebylo třeba nic vysvětlovat a název mluvil za vše. Takže – Sázíme stromy. Byla jsem si jistá, že doména bude volná. Ohromně mě překvapilo, že www.sazimestromy.cz již bylo obsazené! Nějaká paní na stránkách vysvětlovala, jak správně sázet stromy!

Hned jsem jí napsala, že se omlouvám, ale vymyslela jsem neziskovku, která se bude jmenovat Sázíme stromy a že bych ji chtěla poprosit, aby mi tu doménu nechala. Hned po odeslání emailu, mi to začalo vrtat v hlavě, že to přece nemůžu a tak jsem vytočila číslo, které jsem na stránkách našla, a chtěla se omluvit, ať na můj email zapomene, že vymyslím název jiný. Telefon snad nezazvonil ani dvakrát a hned se hlásila Zuzana, která již email měla přečtený a naprosto nadšená mi říkala, že samozřejmě a že do toho půjde se mnou. Že je krajinářka a stromy jsou její vášeň a budeme sázet. A tak to vše začalo. Teď už nás je v týmu hodně a v podstatě každý se do týmu dostal nějakou krásnou náhodou – nebo to prostě náhody být ani nemůžou :-)

Martina Pavelková zakladatelka Sázíme stromy

Jsme členem

1% FTP

Jsme členy 1% For The Planet. Toto celosvětové hnutí sdružuje více než 1 200 firem ve 48 zemích světa, které každoročně darují jedno procento ze svých tržeb na podporu životního prostředí.

Slušná firma

Jsme členy spolku Slušná firma, která sdružuje, podporuje a propojuje organizace podnikající na principech slušnosti a stavějící smysl nad vydělávání.