Hodnoty

Jak dokázat, že všichni táhneme za jeden provaz a naši koordinátoři se umí zodpovědně, samostatně a přitom s lehkostí rozhodnout? Pojmenovali jsme si naše hodnoty. Jsou pro nás kompasem, který nám umožňuje směřovat tam, kam chceme, a cítit se u toho dobře - jak každý z nás sám za sebe, tak i společně jako jedna organizace.

1. Sázíme s přesahem

Propojujeme, podporujeme, inspirujeme, jdeme příkladem. Propojujeme firmy, obce, jednotlivce, školy, spolky, znevýhodněné skupiny, rodiny... sektory, které jinak moc příležitostí k propojení nemají. Propojujeme generace, společně s dětmi i dospělými pracujeme na prohlubování a obnovování našich vztahů s přírodou. Podporujeme ekologické smýšlení lidí, inspirujeme k zero-waste sázení.

2. PEVNÉ ZÁKLADY

Máme pevné základy a zázemí v podobě jasně nastaveného fungování, procesů a zdrojů informací. Stavíme na odborné i manažerské profesionalitě našeho týmu. Za klíčový vnímáme kontinuální rozvoj - využíváme interní i externí kurzy, zpětnou vazbu, učíme se z vlastní dobré praxe i chyb. Zakládáme si na profesionální komunikaci, která podporuje dlouhodobé vztahy a důvěru. Pečujeme o vztahy nejen vně, ale i uvnitř organizace - práce a výsledky jsou stejně důležité, jako dobrá atmosféra a parta, ve které se člověk cítí dobře a je rád její součástí.

Sázení stromů s úsměvem

3. Smysluplnost

Nebojíme se udělat samostatné (i nestandardní) rozhodnutí, pokud dává smysl a máme přede všemi čisté svědomí a dobrý pocit. Obce i firmy jsou pro nás rovnocenní parťáci - v jednání se cítíme svobodní říct “ne”. Co si dohodneme, to platí, případné změny hlásíme s předstihem. Záměr je primárně ekologický – tomu podřizujeme vše ostatní. Finance jsou důležité, ale ekologický smysl stojí vždy nad nimi. Působíme regionálně, kde jen to jde, snažíme se o minimální CO2 zatížení. Je pro nás důležitá efektivita – věci řešit, ale nezabředávat, zachovat si nadhled.

Pařez

4. DŮVĚRA

Pečujeme o důvěru uvnitř Sázíme stromy i navenek. Co si řekneme, to uděláme, můžeme se na sebe spolehnout. Vyznáváme respektující, partnerský přístup, případné konflikty aktivně řešíme. Jsme transparentní, otevřeně odpovídáme na jakékoli otázky, nic není tajné. Jsme otevření novým podnětům, ať přijdou odkudkoliv. Když se nám něco nelíbí nebo máme z něčeho špatný pocit, mluvíme o tom. Neděláme se jiní, než opravdu jsme. Šanci zapojit se má u nás každý, kdo opravdu chce.

Strom v krajině

5. Jednoduchost

Hledáme nejjednodušší, efektivní řešení ve všem, co děláme. Ctíme minimální (nutnou) administrativu pro nás, firmy i obce. Nelámeme věci přes koleno, netlačíme na výsledek za každou cenu. Pokud se domluva s kýmkoli komplikuje, najdeme jiné řešení nebo si poděkujeme a spolupráci ukončíme. V jednoduchosti a průhlednosti skrz celou republiku nám pomáhá stomis, náš informační systém, kde sdílíme všechny informace a souvislosti.

Stromis

6. RADOST A LÁSKA

Milujeme přírodu, sebe a stromy. Radost a lásku k přírodě sdílíme a předáváme dál skrz sázení s dobrovolníky. Chceme, aby nás práce bavila a těšila, a také chceme lidem ukázat pozitivním způsobem, jak planetě pomoct. Jsme vděční lidem, kteří se k nám na naší cestě přidávají, za jejich spolupráci, nadšení a energii. Sázení si užíváme, radost je pro nás stejně důležitá jako dobře odvedená práce.

Radost

Kam dále

Více o nás a o tom, jak fungujeme, se dozvíte na stránkách:

Pokud souzníte a chtěli byste se zapojit, navštivte stránku Zapojte se. A nebo se nám ozvěte a probereme společně možnosti. Těšíme se na vás!