Ve Veselém Žďáře bylo opravdu veselo, aneb pivo roste na stromech

16. 4. 2023200keřů16osob

Po vydatném nedělním obědě a již několika vysazených stromech z dnešního dopoledne, jsme se se stejnou partou místních přesunuli na další lokalitu.
Zde jsme museli věnovat pozornost drátům vysokého napětí, proto jsme z praktických důvodů zvolili keře, které ale v krajině plní stejnou funkci jako stromy. Sázeli jsme trnky a hlohy, které mají pozitivní účinky na naše zdraví. Navíc plody trnky jsou v zimním období významným zdrojem potravy pro ptactvo. Na její výskyt je také vázána celá řada druhů motýlů a mnozí ptáci ji vyhledávají pro hnízdění. Budou si tak moci vybrat z celkového počtu 140 keřů.

Práce nám šla pěkně od ruky. Jedna skupina vyměřovala vzdálenosti keřů, druhá vrtala díry, třetí stříhala pletivo, další sázela keře, atd. Perfektní ukázka týmové práce a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

Mohli jsme se tak následně přesunout na poslední lokalitu, kde nám zbývalo dosadit 56 keřů. K trnkám a hlohům jsme přidali ještě ptačí zob, který je vyhledávanou potravou pro ptactvo.

Bylo to náročné, ale odměnou je dobrý pocit, že jsme udělali kousek krajiny zase o něco lepší.
Při západu slunce jsme se rozloučili a rádi se zde sejdeme opět na podzim.

Na závěr bych dnešní sázení shrnula slovy jedné z dobrovolnic: ,,Tahle akce se fakt povedla.”

PS: Jak je to s tím pivem se můžete přesvědčit v galerii. To je Veselý Žďár :-)

Výsadbu keřů tradičně podpořil NF Zeměkvět, část keřů byla financována z darů zaměstnanců a klientů ČSOB, všem patří opět velké DÍKY.

Nela Karasová
Zpět na seznam>