DALU sází ovocné stromy v Sobíňově

6. 4. 202343stromů12osob

Na Zelený čtvrtek jsme se sešli v Sobíňově k první letošní výsadbě na Vysočině. Počasí na jaře je vždy loterie, tentokrát se ovšem vydařilo a celý den panovalo příjemné jarní počasí. V Sobíňově jsme byli na výsadbě již po třetí, z toho s dobrovolníky z firmy DALU, s.r.o. podruhé. Tentokrát jsme sázeli dvacet švestek, pět rynglí a po šesti kouscích pak byly jabloně, hrušně a třešně. To vše jsme během odpoledne zvládli vysázet v celkovém počtu dvanácti dobrovolníků a dvou koordinátorů.

Výsadba to byla výjimečná, jelikož jedna z dobrovolnic čekala miminko, které hned druhý den po výsadbě ve zdraví porodila. Gratulujeme!!!
Při výsadbě jsme měli také malou hadí návštěvu, kdy nás navštívil slepýš, který odpočíval v jedné z děr pro nový stromek.

Velké díky patří všem zúčastněným, obci Sobíňov za ukázkové vytyčení výsadby a hlavně našim sponzorům. Firma DALU, s.r.o., zafinancovala 39 stromů. 3 stromy byly vysazeny díky dárcům, kteří přispěli přes portál Benevity. 1 strom byl vysazen díky finančním prostředkům darovaným klienty a zaměstnanci firmy ČSOB.

Děkujeme a těšíme se na podzim na další výsadbu!

Pavel Jůn

Vysázeno ve spolupráci:

DALU, s.r.o.

DALU, s.r.o.

Sobíňov

Sobíňov

ČSOB

ČSOB

Zpět na seznam>