Větrolam v Jinonicích

5. 4. 202310stromů50keřů12osob

Sešli jsme se před Velikonocemi 5. dubna po 13 hod. v komunitní zahradě MetroFarm, abychom zde doplnili stávající stromořadí a vytvořili nový větrolam z keřů, který bude chránit záhony se zeleninou před větrem z přilehlého pole a zároveň poskytne potravu ptákům, hmyzu a lidem, kteří kolem chodí na procházky. Sázeli jsme meruňky, mandloně, slivoně, mišpule a původní keře naší krajiny jako dřín, hloh, lísku, dřišťál, zimolez, černý bez, ptačí zob a červené, bílé i černé rybízy a maliny starších i novějších českých odrůd.
Nejdříve jsme ukázali postup sázení a pak se již skupinky vydaly sázet jednotlivé stromky a keře na určená místa. Děkuji panu Štěpánovi Říhovi za skvělou spolupráci během přípravy celé akce, hlavně vytyčení výsadby a také za nasazení se kterým se celé zahradě věnuje.
Děkujeme také zaměstnancům firmy Johnson & Johnson, s.r.o., kteří výsadbu zafinancovali a s radostí vysadili. Na závěr si jako poděkování za péči o krajinu a životní prostředí všichni jako dárek odnesli pytlík na bezobalový nákup a sazeničku zelence, která jim bude zkrášlovat okolí i u nich doma. A na konec jsme ještě doseli zapomenutá semínka svazenky, měsíčku a dalších květin do zálivkových mís s posledními nadšenci.
Přejeme nově vysazeným stromkům a keřům ať se jim tu daří a všem zvířatům, hmyzu a dobrým lidem ať jim při procházkách místní krajinou dělají radost.

Lucie Fraindová
Zpět na seznam>