Nové ovocné stromy do Toušeně

11. 3. 202315stromů12osob

Nové ovocné stromy do Toušeně

Chladné sobotní dopoledne 11. března jsme se i přes silný vítr a chumelení sešli spolu s nadšenou skupinou otužilců na okraji obce Lázně Toušeň na polní cestě k zápskému hřbitovu, kde začínáme s doplňováním stávající jednostranné výsadby o řadu ovocných stromů. Za městys Lázně Toušeň dobrovolníky a současně i sponzory přivítala místostarostka Jana Hadrbolcová. Sázeli jsme 8 třešní a 6 švestek k jednomu kůlu.
Měli jsme k dispozici bujné a dlouhověké sazenice na semenných podnožích jako je Burlat, Karešova, Napoleonova, Hedelfingenská.
Myslím, že se sešla velmi pracovitá parta! Přestože bylo zima a fičelo, zvládali všichni dobrovolníci sázení velmi statečně. Děkujeme otužilcům z Prahy za financování i pomoc s výsadbou, ve které budeme pokračovat ještě během dubna a poté na podzim. Jak to polní práce dovolí, postupně přidáme ucelenou řadu ovocných stromů a keřů tak, aby pestrá nabídka ovoce pro kolemjdoucí a plodů pro volně žijící živočichy obohatila stávající lipovou alej.
Děkujeme též pracovníkům technických služeb městyse za pomoc. Celá akce se myslím povedla, atmosféra byla vynikající, zasazeno bylo rychle a za rok se snad opět někde při sázení uvidíme :-).

Eva Potočiarová

Vysázeno ve spolupráci:

Lázně Toušeň

Lázně Toušeň

Zobrazit galerii>
Zpět na seznam>