Žatec- výsadba javorů na sídlišti

11/19/202219stromů22osob

Žatec- výsadba javorů na sídlišti

Výsadba stromů si kladla za cíl zlepšení mikroklima mezi panelovými domy v sídlišti na kraji města. A protože se zdejší ulice jmenují po stromech, sázeli jsme stromy podle názvů. Do ulice lipová lípy a do ulice javorová javory.

Sázení na podzim 2022 proběhlo v den prvního sněžení v roce. Nenechali jsme se tím zastrašit. Díky spolupráci se sponzory a s Městem Žatec se akce zrealizovala i v tak náročných podmínkách - vrstva sněhu a všudypřítomný mráz a mrazivý vítr, o blátě nemluvě. Město nás podpořilo při sázení také tím, že zajistilo vybagrování jam a navíc zajistilo sladké občerstvení.

Ke zdaru samotného sázení přispěl také výběr stromů. Vzhledem k lokalitě na sídlišti jsme vybrali již statné stromy v balech. Nechtějte vědět, kolik takový bal nacucaný podzimními dešti vážil, ale přesunovali to s vypětím vždy dva muži. Teplota pod bodem mrazu trvající celou noc balu neuškodila.

Samotné sázení zajistili místní obyvatelé s účastí zástupců vedení města a vedení podniku firmy Solar Turbines, i celé řady zájemců získaných inzercí na internetových stranách ochránců přírody. Raritou byli dva nezištní pomocníci přímo z Prahy. Vysázeno bylo celkem 37 stromů - 19 javorů a 18 lip. Za finanční dar děkujeme firmám Caterpillar Foundation, One Tree Planted a Firmě BAT Czech republic s.r.o..

Velmi děkuji sponzorům a městu Žatec za skvělý přístup k životnímu prostředí, celkovou podporu (nejen finanční) a všem zúčastněným za pomoc při výsadbě.
Děkujeme!

Jaroslav Huráb

Vysázeno ve spolupráci:

Žatec

Žatec

One Tree Planted

One Tree Planted

Zobrazit galerii>
Zpět na seznam>