Ztraceni v zahořanských polích

11/15/202222stromů13osob

Ztraceni v zahořanských polích

Sraz na autobusové zastávce a následnou cestu k výsadbě provázela mlha, která by se dala krájet. Ještěže si dobrovolníci z ExxonMobil s sebou prozíravě přibalili bezpečnostní vesty, kousek se totiž šlo i po silnici a viditelnost byla opravdu špatná. Místo pro výsadbu aleje bylo vybráno tak, aby sloužilo zdejším, a skutečně, přestože počasí bylo dost nevlídné, přišli jsme si, ač ztraceni v mlze někde mezi poli, skoro jak na promenádě, co chvíli se objevil někdo z místních, se psem, na procházce, zaběhat si.
Po instruktáži se začalo s výsadbou, a to sice do jam, které pro nás připravila obec, ale půda byla opravdu velmi kamenitá, a tak sázení moc neodsýpalo. Poměr počtu 22 stromů a 13 dobrovolníků také nebyl zrovna ideální, navíc lidé spěchali na odpoledne zpět do práce. Když jsme s kolegyní viděly, jak se čas nachyluje, musely jsme zavelet, že hlavně stromy musí do země, se zbytkem už se nějak vypořádáme. Parta pracovníků tedy sparťansky napjala síly a 20 stromů bylo v zemi. Nakonec se vše stihlo dodělat ještě za světla a už nezbývalo než přát těm 14 hrušním, 4 jabloním a 4 slivoním, ať se jim na pomezí Zahořan, Čisovic a Mníšku dobře daří.
Krásné také je, že naše směřování k zero waste se na této akci docela zadařilo, všichni dobrovolníci přijeli linkovým autobusem, upečeno bylo vegansky a na nějaké to opékání nebyl vůbec čas. Kdo chtěl, odnesl si látkový pytlíček na bezobalový nákup.
Děkujeme panu starostovi Přecechtělovi za vřelé přivítání, panu místostarostovi Kučerovi za skvělou spolupráci a pomoc při výsadbě, dobrovolníkům za jejich tvrdou práci a ExxonMobil za finanční dar díky kterému se celá akce mohla uskutečnit.

Veronika Kaplan
Zobrazit galerii>
Zpět na seznam>