Místní sází obecní sad

12. 11. 202235stromů45osob

V sobotu v jednu hodinu jsme se spolu s občany, zastupiteli a hasiči sešli v hojném počtu na okraji obce Stará Lysá. Sázeli jsme 35 ovocných stromů (mix višeň dorůda Královna hortenzie, třešeň Burlat, švestka President, Wangenheimova a Vlaška, hrušeň Konference a meruňka).
Měli jsme k dispozici krásné sazenice třešní na semenných podnožích od pana Eichlera z ovocné školky Klášter nad Jizerou.
Počasí nám přálo a tak se sázelo snadno. Kombinace místní lehké písčité půdy, krásně zvláčeného pole a nadšených místních obyvatel byla zárukou úspěchu a rychlého sázení.
Sešlo se i spoustu dětí a mladistvých, kteří si zasadili svůj první strom v životě a naučili se, jak na to. To se jim bude v budoucnu třeba hodit :-).
Lokalita kolem Staré Lysé je ohrožena větrnou erozí, prašnost v letních měsících znepříjemňuje život místních obyvatel. Nový prvek poskytne úlevu i možnost sběru rozmanitého ovoce.
Pan místostarosta a zaměstnanci obce nám zajistili výborný servis, pomohli s předvrtáním jam a rozvezením materiálu až k jednotlivým jamkám na stromy.
Děkujeme sponzorovi - firmě BAT Czech Republic s.r.o. i dobrovolníkům a za rok se snad opět sejdeme na dalším sázení :-).

Eva Potočiarová

Vysázeno ve spolupráci:

BAT Czech Republic s.r.o.

BAT Czech Republic s.r.o.

Stará Lysá

Stará Lysá

Zpět na seznam>