Zaměstnanci společnosti Technodat, CAE - systémy hrdiny dne!

10. 11. 202272stromů20osob

Někdy plánování a průběh výsadby je jednoduchý a standartní a jindy je vše trochu jinak. Už někdy dávno nás kontaktovat Jiří Petr ze společnosti Technodat, CAE - systémy, s.r.o., že by rádi sponzorovali a zasázeli 30 stromů.

V té době jsme neměli připravenou žádnou lokalitu blízko jejich sídlu a tak nám vyšli vstříc a souhlasili s tím, že jejich finanční dar použijeme v jedné obci a oni nám pomůžou fyzicky s výsadbou v Chropyni. Tady jsme měli domluvenou výsadbu 32 ovocných stromů.

Nu, takto by to znělo ještě celkem jednoduše, ale pokud mě paměť neklame, tak jsme plánovanou lokalitu dvakrát vyměnili a to se teprve začal blížit podzim a na naší straně největší škatulata s tím, kde můžeme různé finanční zdroje prosázet, změny na straně obcí kvůli volbám, změně plánů atd.

Přesto všechno se Jiří Petr a jeho kolegové nenechali odradit a na naši společnou výsadbu se těšili, možná se těšili trochu opatrně, když jsem jim týden před výsadbou dala vědět, že stromů bude 42, takže o deset víc. Asi by se začali i trochu bát, kdybych jim nezapomněla dát vědět, že se mi podařilo získat další finanční zdroje a za souhlasu a přání Odboru výstavby a životního prostředí města jsem objednala dalších 30 stromů, s tím že se přidá k sázení i pár lidí z města.

Takže ve čtvrtek moji budoucí chrabří hrdinové a hrdinky přijeli ráno do Chropyně, kde jsem jim v rámci uvítaní a ukázky jen tak zmínila, že stromů budeme sázet 72 a oni, světe div se, neutekli!

Do konce ani nahlas neprotestovali a chybu na mé straně jsem si postupně uvědomovala až během dne. Bylo nás asi 20 a 2 psi a všichni byli absolutně úžasní. 72 děr bylo vykopáno ani ne za hodinu a půl a to už jsme měli zasazených snad deset stromů. V poledne se už 40 stromů vyjímalo na svých nových místech To už se na nás i to slunce začalo smát. A navíc nikdo nespadl do vodoteče plné nejen vody!

Všechny stromy byly v zemi, přivázány, oploceny a zality krátce po druhé hodině, což je v takovém počtu lidí a bez pomoci techniky krásný výkon. Velké díky každému, kdo se zúčastnil a s úsměvem na rtech pomohl obnovit stromořadí podél cesty z Chropyně na Skaštice. Také děkuji panu Jiřímu Pospíšilovi z odboru životního prostředí za všechny přípravy na straně města. Děkujeme za krásné stromy Ovocné školce v Litenčicích. No a samozřejmě děkujeme sponzorům, díky kterým by vůbec tato akce nebyla možná a to Pure Storage Czech Republic, s.r.o, BAT Czech Republic a ČSOB.

Zdenka Ambrožová
Zpět na seznam>