Začátek obnovy třešňové aleje v Libořicích

18. 11. 202340stromů25osob

Sobotní dopoledne se libořičtí v hojném počtu sešli za vsí na místě bývalé třešňové aleje, kterou si téměř všichni ze svého dětství pamatují. Prý patřila místnímu zemědělskému družstvu a kdo chtěl, mohl si zde třešně natrhat a následně za ně zaplatit u budky, ve které v sezoně někdo sedával. Naproti tomu plody 40 třešní, co jsme tento den zasadili my, budou volně ke sběru a pro potěchu pro všechny kolemjdoucí.
Měli jsme skvěle připravenou práci od obce - předkopané jámy bagrem, drny na jedné hromádce a hlínu na druhé. Díky této pomoci a v kombinaci s chladným, ale příjemným počasím, které nás popohánělo k pohybu a díky sestavě nadšených a hlavně šikovných sázečů jsme byli kolem poledne hotoví. Je vidět, že místní ví, jak se chopit nářadí a postavit se k práci! Co ještě zbývalo, bylo zapálit oheň a dát si oběd, popovídat si se sousedy a užít si společnou příjemnou chvíli.
Tato výsadba byla podpořena Nadací Tipsport v rámci grantové výzvy Sázíme tradiční odrůdy ovocných stromů, o kterou si obec úspěšně zažádala. Děkujeme všem, co se do celého procesu příprav a realizace výsadby zapojili a na jaře se těšíme znovu na setkání u pokračování obnovy třešňovky dál, ještě pár desítek stromů se kolem této cesty vejde :).
Pavla, Matěj a Jana

Jana Donátová

Vysázeno ve spolupráci:

Libořice

Libořice

Nadace Tipsport

Nadace Tipsport

Zpět na seznam>