V Dolních Chvatlinách, Horních Chvatlinách a Mančicích se sázelo

17. 11. 202347stromů19osob

Státní svátek 17. listopadu si zvolili zaměstnanci z firmy OpenOne za ideální čas pro teambuilding. A protože část firmy sídlí v Kolíně, rozhodli se, že v rámci společně stráveného dne přiloží ruku k dílu k jednomu z projektů na návrat zeleně do místní krajiny.
A tak jsme se všichni společně sešli v 9:00 ve větrných Mančicích. Dramatické nebe, silný vítr, ale i dobrá nálada a velké odhodlání do výsadby stromů, to byla základní výbava do dnešního dne.
Po uvítání panem starostou a instruktáži jsme se pustili do výsadby stromů u polní cesty. A v tom vichru to stálo za to. Ale díky nadšení všech nám to šlo dobře od ruky.
Po vysazení 20 stromů (jabloní, hrušní a třešní) jsme popojeli do Dolních Chvatlin. Do závětří. Lepší místo jsme si snad nemohli přát :-) Dali jsme si horkou kávu i čaj od pana starosty, který obojí dovezl a doplnil naše prořídlé zásoby z Mančic. I sušenky potěšily. A pak jsme se už pustili do výsadby třešňového sadu. Výsadba to byla zajímavá. Dříve tu býval sad, pak asi rumiště, asi i černá skládka, nakonec vše zarostlo keři. Obec celý pozemek vyčistila a my dovršili snahu o obnovu sadu výsadbou nových třešní.
A je pravda, že travnatý plácek, nově osázený třešněmi opravdu vypadal jinak, než zarostlé hromady nepořádku z letošního jara.
Abychom dokonali proměnu místa, vysázeli jsme ještě jabloně a hrušně k cestě ke hřbitovu. Sem jsme už znovu sázeli vysokokmeny, které vytvoří větrolam a současně pomohou opylovat ovocné stromy v zahradách místních obyvatel.
V Dolních Chvatlinách jsme se rozloučili s dobrovolníky z OpenOne. Ti vyrazili na zasloužený oběd a wellness.
Koordinátoři Sázíme stromy - Tomáš a Kuba si udělali ještě vlastní teambuilding v Horních Chvatlinách, kde zasadili krásnou jabloň a třešeň k místnímu rybníčku.

Velké poděkování patří všem, koho neodradila předpověď počasí a ve větrném a mrazivém počasí přidali svou ruku k dílu a pomohli vysadit 47 stromů v Mančicích, Dolních a Horních Chvatlinách. Poděkování je o to větší, že OpenOne nejen sázeli, ale i sponzorovali celou výsadbu.

Tomáš Vodička

Vysázeno ve spolupráci:

Dolní Chvatliny

Dolní Chvatliny

Openone a.s.

Openone a.s.

Zpět na seznam>