Obnova ovocné aleje v Bříství

16. 11. 202336stromů20osob

Ve čtvrtek 16. listopadu v půl desáté ráno jsme se sešli na fotbalovém stadionu v obci Bříství se zaměstnanci firmy Veeam a Generali penzijní společnost. Naším cílem byla obnova ovocných alejí v okolí nedalekého potoka a polní cesty. Nečekaně dorazilo i slunečné počasí a tak vše probíhalo za příjemného podzimního dne.

Velké díky patří rozhodně společnostem HENKEL ČR, spol. s.r.o. a ROSSMANN, spol. s.r.o., které poskytly finance na 36 stromů díky 8. ročníku úspěšné kampaně Vraťte stromům korunu. Sázely se dlouhověké ovocné stromky na vitálních podnožích. Měli jsme k dispozici krásné sazenice jabloní odrůdy Selena, Merkur, Rozela, Admirál a Red Topaz, odrůdy švestek Valjevka, French Prune a Čačanska Rodna a odrůdy třešní Debora a Adélka.

Pan starosta nám poskytl dokonalý servis, zařídil předkopání jam bagrem, rozvezení materiálu až k jednotlivým jamkám na stromy a vynikající tismické klobásky z místní udírny na stadionu i s dalším občerstvením. Kdo měl chuť vyzkoušel i místní fotbalové hřiště a svoje střelecké dovednosti na bránu.

Obec se postará i o následnou zálivku v následujících dnech, během letní sezóny a další opečovávání stromků v prvních letech.

Celá akce se myslím povedla, atmosféra byla vynikající a zasazeno bylo rychle, no a na jaře se třeba opět někde při sázení uvidíme :-)

Eva Potočiarová

Vysázeno ve spolupráci:

HENKEL ČR, spol. s r.o.

HENKEL ČR, spol. s r.o.

Bříství

Bříství

Veeam Software

Veeam Software

Generali penzijní společnost, a.s.

Generali penzijní společnost, a.s.

ROSSMANN, spol.s r.o.

ROSSMANN, spol.s r.o.

Zpět na seznam>