Dobrodružná výsadba v obci Neurazy (za finanční podpory Pure Storage)

17.11.2022

Dobrodružná výsadba v obci Neurazy (za finanční podpory Pure Storage)

V den státního svátku se sešla skupinka dobrovolníků v obci Neurazy, abychom společně vysadili celkem 22 stromů a 2 keře. Před námi bylo hodně práce, a jak dobrovolníci postupně odjížděli, zůstali jsme nakonec jen 4 stateční. Sázeli jsme až do tmy, k tomu navíc začalo silně pršet. A aby toho nebylo málo, tak nám nakonec nenastartovalo auto, takže došlo i na startovací kabely. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to - stromy a keře jsou na svém místě, a to je hlavní! :-)

Vysazeno bylo 9 ovocných stromů k 1 kůlu - původní odrůdy, které mají v naší krajině nezastupitelný význam. Konkrétně to byly hrušně (Solanka, Charneuská), jabloně (Chodská), slivoně (Stanley, Čačanská) a třešně (Kaštánka). Dále jsme vysadili 13 stromů ke 3 kůlům (Lípa malolistá, Lípa velkolistá, Olše šedá, Javor babyka, Javor klen, Dřín obecný, Jilm habrolistý, Buk lesní) a 2 keře (Dřín obecný).

Děkujeme společnosti Pure Storage Czech Republic s.r.o. za finanční dar na výsadbu, moc děkuji kolegyňce Míše Krejčové za skvělý catering a vysoké pracovní nasazení, které opět zvládla i její dcera Káťa, naše dlouhodobá velká posila. Poděkování patří i obci za přípravné práce, pomoc během výsadby a následnou péči o stromky, která je pro jejich následný růst velmi důležitá. Největší díky pak patří všem zúčastněným dobrovolníkům za pořádný kus odvedené práce, které si moc vážím. Děkuji!

Jiří Brejcha

Vysázeno ve spolupráci:

Pure Storage Czech Republic s.r.o. Neurazy
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
22 stromů 2 keřů 9 osob
Zpět na seznam >