Air France KLM a COPS se sázením na Točné pěkně zatočili!

22.11.2021

Air France KLM a COPS se sázením na Točné pěkně zatočili!

Pondělní sázení stromů na Točné bylo jako smršť. S firmou Air France KLM jsem se sešli v 11 hodin dopoledne. Ráno nás povzbudilo sluníčko, načechrané mraky nad námi a předkopané jámy... A tak se šestice nadprůměrně výkonných dobrovolníků pustila do práce a vysazené stromy přibývali tak rychle, že jsme je ani nestíhali počítat. Naštěstí jsme sázeli na Točné, na pozemcích Prahy 12, které mají propachtované spolek Zygón a Farma Točná. Letos se tam sází několik stovek stromů a keřů jako protierozní opatření a také díky této výsadbě vznikne rozlehlý jedlý sad, kam si budou moct místní lidští i zvířecí obyvatelé chodit pro úrodu. Materiálu bylo na místě spousta a proto nám jediným omezením byly vlastní síly a brzká tma.
Po obědě přijela vítaná posila v podobě dobrovolníků z firmy COPS. Přivezli s sebou černavé mraky a poprchávání, budiž jim to ale odpuštěno, svým nasazením a dobrou náladou si to beze sporu odpracovali :).
Se setměním ve 4 hodiny odpoledne jsme měli splněno na 150% - z plánovaných 30 stromů jich bylo v zemi 45, směs meruněk, broskví, švestek, hrušek, kdoulí a višní.
Děkujeme Praze 12, spolku Zygón a Farmě Točná za přípravu výsadby, servis a vůbec zájem o stromy, děkujeme Firmě Rohlík spolupracující s firmou CI2, kteří tuto výsadbu financovali a velké díky patří také firmám a zaměstnancům firem COPS a Air France KLM, kteří na místě s dobrou náladou sázeli!

Jana Donátová

Vysázeno ve spolupráci:

Praha 12. - Točná Farma Točná Zygón, z.ú. VELKÁ PECKA s.r.o. (Rohlík) CI2, o. p. s. COPS FINANCIAL SYSTEMS s.r.o. AIR FRANCE KLM DELTA Czech Republic & Slovakia
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
45 stromů 14 osob
Zpět na seznam >