V Máslovicích se sázelo jako po másle

19.11.2021

V Máslovicích se sázelo jako po másle

Možná myslíte, že s tím máslem přeháníme, ale není to tak. U Dobré farmy v Máslovicích, kde jsme se v pátek 19.11.2021 sešli se zaměstnanci společnosti NOARK Electric Europe s.r.o., byla zemina tak krásně měkká a poddajná, že se jámy kopaly jedna báseň. Druhým faktorem byli šikovní pracanti z řad sponzorské firmy, kteří stromy rychlým tempem sázeli.

Po příjezdu pracovníků chvílemi možná mrzl úsměv na tváři, lokalita se nachází v oblasti, kde fouká silný vítr, a i tento den bylo na místě jako na větrné hůrce. Nicméně i přesto, že se chýlilo ke konci listopadu, teplota byla relativně příjemná na sázení stromů, a po kopání jam a zatloukání kůlů se účastníkům podařilo zahřát. Skupinku zaměstnanců firmy tvořilo zejména pánské osazení, avšak čtyři silné ženy rozhodně nezůstávaly pozadu a zastaly kopu práce. Dvě kolegyně se toho nezalekly a pracovaly v samostatném tandemu. Výsledkem byla výsadba 20 ovocných stromů (10 jabloní a 10 slivoní) k jednomu kůlu podél polní cesty kopírující místní dýňová pole, která je místními využívána pro procházky a venčení psů. V budoucnu plánujeme podél této cesty, ze které je pěkný výhled na nedaleký Říp, ještě s výsadbou pokračovat.

Abychom ani po práci nevychladli, čekala na nás výborná horká dýňová polévka, kterou nám farmáři uvařili právě z místní úrody. Paní starostka obce nás rovněž moc hezky pohostila skvělou bábovkou, čajem a pro neřidiče i lahodným svařákem. Tím ale poděkování ze strany farmy a obce neskončilo. Účastníci dostali navíc dárek v podobě dýní a česneku. Věříme, že až se v budoucnu zajedou na výsadbu podívat, tak uvítají, že budou moci návštěvu spojit i s nákupem místní bio zeleniny.

Děkujeme mnohokrát společnosti NOARK Electric Europe s.r.o. za finanční dar na výsadbu stromů i za aktivní účast jejích zaměstnanců. Děkujeme také starostce obce Máslovice a farmářům z Dobré farmy za přípravu výsadby, štědré pohoštění a následnou péči o stromky, ke které se zavázali. Určitě se budeme těšit na příští sázecí akci.

Daniela Příborská

Vysázeno ve spolupráci:

NOARK Electric Europe s.r.o. Máslovice Dobrá farma
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
20 stromů 12 osob
Zpět na seznam >