Švestková alej v Litostrově

01.04.2021

Švestková alej v Litostrově

Ve čtvrtek 1. dubna jsme se sešli se zaměstnanci stavební firmy Swietelsky na cestě z Litostrova do Zbraslavi, kde nás čekal společný úkol vysadit alej 41 švestek. Předpověď počasí hlásila neuvěřitelných 25 stupňů. Někteří z nás opravdu počasí nepodcenili a měli po ruce kraťasy, sluneční brýle a nutno podotknout, že opalovací krém se vážně hodil. Na počasí jsme byli nachystaní, pan starosta Trnka už chystal 2000 litrů vody na zalití stromků, jen co budou v zemi.
Krátce před devátou hodinou se začali sjíždět naši milí sadaři, někteří do konce oblečení v oranžových oblecích ze staveb, ti působili už od pohledu profesionálně. Jak se dalo čekat od stavební společnosti, tak o rýč se opírali jen během naší ukázkové výsadby a jen co mohli, tak se vrhli do práce s takovou vervou, že jsem ani nestačila ostříhat stromky, dříve než byly v zemi. Do konce ani moc nepodlehli "nástrahám" od pana starosty, který je chtěl od práce oddálit něčím ostřejším na zahřátí, což stejně nebylo moc v těch 25 stupních potřeba.
Byla to velká radost pracovat s tak milým týmem mužů a žen, kteří si stejně jako my takové počasí a sázení stromů očividně užívali. Nejen, že celá skupinka dávala takový pozor během ukázky, že by člověk slyšel špendlík spadnout na zem, ale stejně tak stejně poctivě sázeli stromy. První výsadba, kde nebylo co opravovat a byla radost odpovídat na otázky, jak se stromy stříhají a nebo diskutovat, jak to může být lepší a proč.
No a s jejich rychlostí byly stromy v zemi ani ne za dvě hodiny. Následně jsme je už jen zalili, zkontrolovali, že je vše, jak má být a zároveň po nás nikde nezbyly žádné odpadky a vyrazili zpět do Brna.
Srdečné díky každému, kdo na místě přiložil ruce k dílu včetně podpory pana starosty a zaměstnanců obce. Jedna z nejkrásnějších výsadeb, které jsem se měla možnost zúčastnit, plus jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí ze světa stavění železnic.
Celá výsadba proběhla díky financování právě firmy Swietelsky a také ČSOB a naším milým individuálním dárcům paní Miladě Boháčkové, Marii Bazaleeva a společnosti Notum Technologies, s.r.o., kterým tímto moc děkujeme!
Doufám, že se v Litostrově a i s týmem Swietelsky potkáme někdy brzy na další výsadbě!

Zdenka Ambrožová

Vysázeno ve spolupráci:

ČSOB Litostrov SWIETELSKY Rail CZ s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
41 stromů 20 osob
Zpět na seznam >