Řešetlák počistivý, dřišťál, hloh v Panenských Břežanech

15.11.2023

Řešetlák počistivý, dřišťál, hloh v Panenských Břežanech

A ještě růže šípková k tomu! Všechny tyto krásné keře jsme sázeli ve středu v naší oblíbené obci, a to do aleje stromů táhnoucí se podél klidné cesty v poli.

Se dvěma partami nadšenců a dobrovolníků jsme vysadili celkem 126 keřů. Ráno jsme se sešli nejdříve se zaměstnanci firmy Linde Gas a.s. Instruktáž výsadby keře byla rychlá, a tak za dvě hodinky už měli 60 keřů v zemi. Keře jsme oplocovali proti místní divoké zvěři, která si tu na výhoncích keřů pochutnává. Celou dobu se nad námi honily mraky a na chvíli i vykouklo sluníčko. Déšť však dorazil až v dobrou chvíli, po táboráku a buřtech. Linde Gas se sázení účastnili poprvé, ale my věříme, že ne naposled.

Druhá parta už byli naši věrní dobrovolníci a podporovatelé z firmy Credendo. Jsme rádi, že se jim po sázení stýskalo a že shromáždili prostředky na 30 keřů pro tuto výsadbu. Sázení jsme kvůli silnému dešti museli zahájit později. Ale zase nám přálo štěstí a po dobu sázení bylo možné pohodlně a za sucha pracovat. Zbylé keře jsme tak stihli zasadit před další průtrží mračen. Jen ty buřty a chleba už pak byly trochu mokré.

Děkujeme všem za účast a pomoc s výsadbou keřů v Panenských Břežanech, a to i panu starostovi a místostarostovi, kteří jako vždy přiložili ruce k práci a navíc laskavě zajistili občerstvení jako odměnu pro sazeče. Výsadba by se neuskutečnila bez finanční podpory společnosti Caterpillar Foundation a Credendo - Short-Term EU Risks úvěrové pojišťovně, a.s. Děkujeme!

Daniela Příborská

Vysázeno ve spolupráci:

Caterpillar Foundation Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s. Linde Gas a.s. Panenské Břežany
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
126 keřů 24 osob
Zpět na seznam >