V obci Mrtník se tento podzim sázelo už podruhé!

27.11.2022

V obci Mrtník se tento podzim sázelo už podruhé!

Budu se opakovat, ale spolupracovat s obcí Mrtník je opravdu velká radost - kromě klasické podpory při sázení a předkopaných jam se obec opět podílela na detailním návrhu sázených odrůd, zajistila veškeré občerstvení a tentokrát i celou výsadbu zafinancovala.

Původně jsme měli sázet už o týden dříve, ale kvůli mrazu a sněhu jsme vše raději o týden odložili, protože dbáme na kvalitu provedení výsadeb. Jednalo se totiž o prostokořenné výpěstky, a jelikož jsou kořeny obecně nejnáchylnější na poškození mrazem a neměly by být přímo vystaveny teplotám pod bodem mrazu, tak jsme nechtěli nic riskovat.

Místní obyvatelé i obyvatelé okolních obcí se opět sešli v hojném počtu a vše stihli vysadit ještě rychleji než při minulé výsadbě. Vysázeno bylo celkem 16 stromů - původní staré odrůdy, které mají v naší krajině nezaměnitelný význam. Konkrétně se jednalo o jabloně (Hedvábné červené letní, Čistecké lahůdkové, Smiřické vzácné, Malinové Holovouské, Oldenburgovo a Hammersteinovo) a hrušní (Muškatelka letní, Charneuská, Avranšská, Nagevicova, Solanka, Pařížanka a Magdalenka).

Velmi děkuji obci Mrtník za skvělý přístup k životnímu prostředí, celkovou podporu (nejen finanční) a všem zúčastněným za pomoc při výsadbě. Děkujeme!

Kateřina Žemličková

Planted in cooperation with:

Mrtník
View the gallery >
Share it on Facebook >
16 stromů 20 osob
Back to the list >