Do třetice všeho dobrého – Anglo česká, s. r. o. vysázela 30 dubů u silnice blízko Rodvínova

29.04.2022

Do třetice všeho dobrého – Anglo česká, s. r. o. vysázela 30 dubů u silnice blízko Rodvínova

Je poledne 29. dubna 2022 a na půli cesty mezi obcemi Jindřiš a Rodvínov u Jindřichova Hradce se začínají sjíždět auta plná zaměstnanců společnosti Anglo česká s. r. o. Čeká je pracovní odpoledne s ušlechtilým cílem. Chtějí vysadit 30 sazenic dubů, které budou lemovat malebnou silničku spojující zmíněné obce. Je tu i starostka obce Rodvínov, paní Hana Hošková, spolu s několika zaměstnanci obce, kteří přijeli obstarat vytýčení výsadby a následnou zálivku. A je tu i slunce. Stojí přímo nad námi a vylepšuje už tak skvělou atmosféru.
A protože se v přibližně stejné sestavě scházíme již potřetí, víme všichni, co nás čeká a nemine. Po krátkém přivítání a po kompletní instruktážní ukázce výsadby jednoho dubu se tvoří skupinky (v několika případech jde o rodiny i s dětmi) a jde se na věc. Nechybí obligátní občerstvovací stanice. V tomto ohledu nemá Anglo česká konkurenci a tentokrát povýšila gastronomický aspekt na skutečně vysokou úroveň. Ale napřed je potřeba si kulinářský zážitek zasloužit.
Práce jde všem velmi dobře od ruky. Terén je tentokrát přívětivý, takže hloubení děr a zatloukání kůlů jde oproti minulému sázení výrazně lépe, je obtížné ten třicetihlavý dav akčních sázečů stíhat průběžně kontrolovat. Naštěstí jsou znát zkušenosti z předchozích dvou sázení, takže chyb k nápravě je opravdu jen málo. Společně obcházíme stromek za stromkem, ukazujeme si, co není úplně správně provedeno, a nedostatky odstraňujeme. Když jsme bez výhrad spokojeni s naší prací, jdeme si pro zaslouženou odměnu.
Mistr kuchař odvedl prvotřídní práci, nikdo nešetří pochvalou a uznáním. Bohaté menu nabízí znamenitou polévku, na ohni dělané masové či bramborové placky s červenou omáčkou, buřty, moučníky, kávu atd. Jak již bylo řečeno, Anglo česká si umí sázení užít se vším všudy.
Stromy pro dnešní výsadbu věnovala obci Rodvínov jednak samotná Anglo česká s. r. o. (15 stromů), a jednak společnost Inven Capital, SICAV, a. s. (15 stromů). Všechny stromy vysadila společnost Anglo česká, s. r. o. Všem zainteresovaným patří obrovský dík.
Přejme mladým dubům, ať se jim na novém stanovišti dobře daří, ať rychle sílí a bujně rostou a ať svými korunami brzy poskytnou stín projíždějícím cyklistům i obyvatelům přilehlých ohrad.

Hana Jarčevská

Planted in cooperation with:

Anglo česká s.r.o. Inven Capital, SICAV, a.s. Rodvínov Anglo česká, s. r. o.
View the gallery >
Share it on Facebook >
30 stromů 30 osob
Back to the list >