Tým Nadace Tipsport zasadil tři duby a čtrnáct ořešáků v Řevnicích

21.04.2022

Tým Nadace Tipsport zasadil tři duby a čtrnáct ořešáků v Řevnicích


Ačkoli jsme měli s týmem Nadace Tipsport sraz u řevnického hřbitova, nálada nikterak pohřební nebyla. Sice trochu při příjezdu trochu pršelo, navzdory předpovědi, ale možná právě veselí týmu mraky rozehnalo. Než jsem stačila vyndat nářadí z auta, skupina nažhavených pracovníků se už chtěla pustit do práce a to zbývalo ještě čtvrt hodiny do smluveného termínu srazu.
Všichni měli firemní trička a bylo hned znát, že jsou sehraná parta a byli. Před hřbitovní zdí jsme sázeli tři okrasné duby. Jámy sice vyhrabal bagr, ale protože se stromy sázeli ve svahu, bylo třeba ještě krumpáče a rýčů. To byl moment, kdy muži mohli projevit svou sílu. Poté, co jsme srovnali všechny tři kůly, aby byli v přímce, zase přišla ke slovu mužská síla na zatloukání. Proběhla ukázka sázení prvního z dubů. Během půl hodiny byly duby na místě, zalité, chráněné pletivem, i s podepsanými cedulkami Nadace Tipsport.
Přesunuli jsme se o 200 metrů na pole, kde podél silnice ve směru na Halouny vznikla alej ořešáků. Všechno bylo vzorně připravené, díry, kůly, stromy, pletivo. Za to patří velký dík Haně Sklenkové z Řevnic. Čekalo na nás čtrnáct stromů. Opět jsme s Veronikou Kaplan, druhou koordinátorkou, předvedly ukázkové zasazení.
Parta z Nadace Tipsport stále plná bujarého veselí se dala do sázení. Všechno běželo jako na drátkách, stromy hezky v řadě, což nebylo vzhledem k rozměru děr úplně jednoduché. Rýče se jen míhaly, hlína zasypávala kořeny jako z pásu. Pak ušlapat, uvázat, vytvořit zálivkovou mísu, zalít, upevnit pletivo a mašličkou uvázat na každý strom vkusnou cedulku Nadace Tisport s podpisy sázejích. Ve 13 hodin jsme na začátku aleje připevňovaly naší společnou cedulku s údaji o dárci. Tvrdé y na konci slova připevňovaly není chyba, důkaz najdete ve fotogalerii. Děkuji všem zúčastněným za krásný zážitek, byla radost s Vámi sázet. Své posezení poté v místním pivovaru jste si opravdu zasloužili.

Vendula Kubín

Planted in cooperation with:

Nadace Tipsport Řevnice
View the gallery >
Share it on Facebook >
17 stromů 28 osob
Back to the list >