Slunečné sázení stromů a keřů ve Vysoké

23.04.2022

Slunečné sázení stromů a keřů ve Vysoké

Předposlední dubnovou sobotu jsme se sešli v obci Vysoká na Vysočině, abychom zde vysázeli 36 stromů a 20 keřů. Místní starosta, pan Martin Vondrák, nechal dopředu vykopat díry pro stromy, což nám při sázení výrazně urychlilo práci. Stromy a keře vysadili občané obce Vysoká, kteří se na sázení sešli v opravdu velkém počtu (celkem se zapojilo asi 40 dobrovolníků) , bylo nádherné slunečné počasí, ani zima, ani příliš horko, prostě ideální podmínky na sázení stromů, které místní hospodyňky ještě zpříjemnily napečenými štrůdly, bábovkami a dalšími dobrotami.
V první fázi jsme vysázeli celkem 25 ovocných stromů (7x švestka, 6x hrušeň, 6x jabloň a 6x třešeň). Poté jsme se přesunuli na druhý konec obce a tam pokračovali s výsadbou 11 listnatých stromů (2x dub, 3x buk, 3x habr a 3x jilm). Celou výsadbu jsme zakončili vysázením 20 keřů (5x růže šípková, 5x trnka obecná, 5x hloh obecný, 5x kalina obecná).
Děkujeme nejen všem zúčastněným, ale hlavně organizacím One Tree Planted a Caterpillar Foundation, , které celou výsadbu financovali. Moc děkujeme a těšíme se na další sázení ve Vysoké!

Pavel Jůn

Planted in cooperation with:

One Tree Planted Vysoká u Havlíčkova Brodu Caterpillar Foundation
View the gallery >
Share it on Facebook >
36 stromů 20 keřů 40 osob
Back to the list >