Ovocná alej v Polničce

22.04.2022

Ovocná alej v Polničce

V pátek po poledni jsme se spolu s dobrovolníky z firmy DALU s.r.o. sešli na okraji obce Polnička k jednomu z posledních sázení jarní sezóny. Rozhodli jsme se vysázet ovocnou alej u místní cyklostezky, která vede ze Žďáru nad Sázavou až k přehradě Velké Dářko. Obec Polnička nám dopředu nechala vykopat díry pro všech 40 stromů, takže celou výsadbu jsme měli za 3 hodiny hotovou. Zálivka proběhla ihned po výsadbě díky pomoci od místních dobrovolných hasičů. Sázení nám zpestřili místní zemědělci, kteří těsně před výsadbou pohnojili sousední louky močůvkou a dokonce nám pohnojili i některé předkopané díry pro nové stromy. Nicméně všichni sázející to vzali s humorem a pranic si nedělali ani z toho, když jednomu z nich upadl mobil přímo do čerstvého hnojiva :-).
Vysázeli jsme 15 třešní, 15 švestek, 5 jabloní a 5 hrušní. Všechno odrůdy vhodné do vyšších poloh. Nová alej bude během pár let poskytovat občerstvení ve formě ovoce nejen místním obyvatelům a kolemjdoucím turistům, ale také různým druhům hmyzu a ptactva, což je neméně důležité.
Hlavní poděkování patří sponzorovi celé akce, společnosti DALU s.r.o., obci Polnička, která pomohla s přípravou lokality a také Blance Sadílkové, která pomohla propojit DALU s.r.o. se Sázíme stromy, všem moc děkujeme a těšíme se na podzimní sázení, které již plánujeme!

Pavel Jůn

Planted in cooperation with:

DALU, s.r.o. Polnička
View the gallery >
Share it on Facebook >
40 stromů 14 osob
Back to the list >