Doplněná višňovka v Bělokách

12.04.2022

Doplněná višňovka v Bělokách

Středočeská obec Běloky leží mezi Kladnem a letištěm Václava Havla a bohužel se nachází v oblasti, kde je zeleně po málu. Na severozápadním kraji obce je ale krásná strž, kde roste stará višňovka a přes léto se pasou černohlavé půjčené ovečky Suffolk. Podél této strže stoupá do mírného kopce cyklostezka, po které za chvilku dojedete k novému moc pěknému dřevěnému altánu. Ideální místo, kde sesednout z kola, odpočinout si, pokochat se výhledem na vesnici a pasoucí se ovce...
A právě do této višňovky jsme s Nadací Tipsport dosadili 20 višní různých odrůd a ještě jsme kolem každého stromku zaseli semínka svazenky vratičolisté. Ta by měla pomoct udržet zálivkovou mísu čistou od zarůstající trávy a plevele a být pastvou pro lidské oči a pro čmeláky a včely.
Zaměstnanci Tipsportu byli moc příjemní sazeči, část zúčastněných samou nedočkavostí předkopávala ještě před začátkem výsadby jámy, práce bylo tak akorát a nesla se díky osazenstvu v pohodové atmosféře. Dopravu nám usnadňovala půjčená elektrokola nextbike a sluníčko svítilo, krásný společný čas jsme zakončili ohníčkem a opékáním a vzácnou návštěvu v podobě Jaromíra Jágra, který nám pomohl dosadit poslední višeň :).
Děkuji moc společnosti Nadace Tipsport za financování výsadby, zaměstnancům Tipsportu za výsadbu, Jaromíru Jágrovi za návštěvu, pomoc a obecně zájem o téma sázení stromů a děkuji také obci Běloky za příjemnou spolupráci a svědomitou péči o stromy a své okolí.

Jana Donátová

Planted in cooperation with:

Nadace Tipsport Běloky
View the gallery >
Share it on Facebook >
20 stromů 26 osob
Back to the list >