Ovocná alej - Svobodné Heřmanice

22.04.2021

Ovocná alej - Svobodné Heřmanice

Psal se čtvrtek 22. dubna, Den Země a včelaři ZO Horní Benešov ve spolupráci s rybáři Svobodné Heřmanice se rozhodli udělat něco prospěšného pro životní prostředí.
Za přispění obce Svobodné Heřmanice jsme společně vysadili na pozemcích obce ovocnou alej z třešní, rynglí, švestek, hrušek a jabloní.
Tím jsme přispěli, sice malou měrou, ale přesto, k obnově krajiny a vytvoření nového krajinotvorného prvku, který bude plnit hned několik funkcí. Bude sloužit jako větrolam, ochrana proti erozi, potrava pro hmyz, ptáky a zvěř, a na své si jistě přijdou i obyvatelé této malebné vesnice, když si půjdou utrhnout jablka nebo třeba švestky. Cílem bylo také oddělení obytné zóny a zemědělského objektu.
Vysázeno bylo celkem 37 stromů. Rybáři zajistili s předstihem výkop děr. Poté stromy zasadili včelaři. Následující den pak proběhla exkurze pro místní základní školu s odborným výkladem.
Spolupráce se všemi byla skvělá a rádi budeme v těchto aktivitách pokračovat, abychom vytvořili další kapku pro zlepšení životního prostředí v naší zemi. Akce proběhla na etapy, za dodržení všech protiepidemických opatření.
Touto cestou chceme poděkovat obci Svobodné Heřmanice, která poskytla pozemek pro výsadbu. Akce proběhla za finanční podpory obce Svobodné Heřmanice, společností dm drogerie, ČSOB, Happio, Trenium, Unicooltech, paní Lucie Paulusové a dalších drobnějších dárců.

Děkujeme a těšíme se na příště.


Josef Monsport

Planted in cooperation with:

ČSOB Trenium s.r.o. dm drogerie markt s.r.o. Unicooltech s.r.o. Svobodné Heřmanice
View the gallery >
Share it on Facebook >
37 stromů 10 osob
Back to the list >