Králova Lhota vysadila dalších 60 stromů

06.11.2020

Králova Lhota vysadila dalších 60 stromů

Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů firem, které mají sázení jako svou pracovní akci. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

Rána už začínají být studenější, dnes je zrovna taková hustá mlha. Jestlipak se z ní vyloupne slunko? Je nutné přibalit termosku s čajem a teplejší rukavice. Nic naplat, podzim je tady a zdá se, že tak jak si jej mnozí pamatujeme z dřívějších dob. Naše sázení přišlo týden po vyhlášení nouzového stavu a specifických opatření. A tak, kromě přípravy na výsadbu, bylo třeba vytvořit zázemí k uskutečnění nezbytných opatření. Horečné přemýšlení, týmová spolupráce a hledání té nejlepší varianty. Výsadbu jsme nakonec rozdělili do tří části, přičemž hned první výsadbová část byla v duchu "přítele = rodin na telefonu", který byl informován, že již může přijít procházkou za účelem vysadit nějaký ten stromek. Poděkování patří zejména organizátorovi za obec - Radku Brejchovi a jeho ženě Olze Ziglerové, manželů Valešových, kteří nám ukázali, jak nezdolné a vytrvalé je aktivní stáří, ve svém precizním a sehraném způsobu sázení plném výdrže a odhodlání. Dále rodině Hermanové a Jelínkové.
A co že jsme to sázeli? Díky firmě GLS jsme sázeli stromy dlouhověké jako jsou javory, duby, lípy, ale i krásné oskeruše. Firma zde zasponzorovala již třetí výsadbu listnatých stromů. Místa pro stromy byla pečlivě vybrána ve spolupráci s AOPK. Lokalita sama o sobě je velice krásná a i jedni majitelé sousedních pozemků si přišli stromky ku své hranici vysadit. Nezbývá než popřát stromkům zbytek podzimu hojný na srážky a teplou peřinu na zimu!

Veronika Paluková

Planted in cooperation with:

Králova Lhota GLS Czech Republic s.r.o.
View the gallery >
Share it on Facebook >
60 stromů 6 osob
Back to the list >