200 stromů do Lázeňského lesa v Karlových Varech

18.11.2019

200 stromů do Lázeňského lesa v Karlových Varech

Mohlo by se zdát, že smíšené lázeňské lesy kolem Karlových Varů netrpí kůrovcem, nebo suchem, ale opak je pravdou. Proto jsme moc rádi, že se díky finančnímu daru firem ČSOB a GLS mohlo 18. 11. 2019 vysázet neuvěřitelných 200 stromů. ČSOB financovala 180 stromů a GLS 20 stromů. Vysazovala se skoro kilometrová alej podél páteřní stezky lázeňského lesa mezi Bristolem a Sv. Linhartem. Pro tuto alej se vybrala třešeň ptačí - stromy budou poskytovat stín návštěvníkům lesů, potravu ptákům a zvířatům a nahradí stromy zničené suchem.
O tomto sázení mohu prohlásit, že bylo velmi náročné. Náročný byl terén, podmínky, množství stromů i počasí. Jako dobrovolníci přišli žáci tercie B víceletého gymnázia v Karlových Varech (věk 13 - 14 let!), dvě paní učitelky, jedna paní hospodářka, dva karlovaráci, tři zaměstnanci z řad ČSOB, tři zaměstnanci Lázeňských lesů a neopomenu ani tři bezvadné kolegyně koordinátorky. Jim všem skládám velikou poklonu za nasazení, výdrž a zodpovědnost! Fyzicky nejnáročnější sázení, jaké jsem zažila, zvládlo 30 dětí, 10 žen a 6 mužů. Společně jsme zasadili asi dvě třetiny stromů (cca 120) a zbytek dosází vězni a zaměstnanci lesů dnes. Moc všem děkuji!

Planted in cooperation with:

ČSOB GLS Czech Republic s.r.o. Lázeňské lesy Karlovy Vary, příspěvková organizace První české gymnázium v Karlových Varech, příspěvková organizace
View the gallery >
Share it on Facebook >
200 stromů 46 osob
Back to the list >