Jednotlivci

,,Hlína, stromy, práce...
to nám dodává energii”

Možností, jak se zapojit, je mnoho. Budeme rádi, když o nás dáte vědět těm, kteří by možná sázet chtěli. Budeme ještě raději, když se do sázení sami zapojíte nebo koupíte blízkým lidem dárkový certifikát. A budeme nadšeni, když se k nám připojíte do týmu :)

POJĎ POMOCT PŘI VÝSADBĚ

Na vybraná sázení hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou s výsadbou stromů a keřů. V úvodu vždy provedeme společné zaškolení a poskytneme pracovní nástroje. Nemusíš tedy přicházet vybaven vědomostmi ani rýčem a lopatou. Ze seznamu níže si vyber termín a lokalitu. Prosím kontaktuj koordinátora telefonicky či emailem a dohodni detaily své účasti. Těšíme se na tebe!

Dobrovolníci při sázení
Aktuálně nemáme naplánována sázení, kde hledáme dobrovolníky.

PŘIDEJ SE DO TÝMU

,,Sázení stromů nám prostě
dává smysl”

Pokud je ti sázení stromů sympatické a chtěl/a bys přidat se do našeho týmu , ozvi se nám! Každé ruce i hlava se hodí, záleží jen na tobě, v jaké míře se budeš chtít zapojit.

Nejedná se však o zaměstnání na plný úvazek. Je to práce vhodná pro maminky na mateřské nebo jako doplňující činnost. Rozsah práce závisí na domluvě a míře, v jaké se budeš chtít zapojit – můžeš mít na starosti celé sázení (najít vhodnou lokalitu, jednání s obcemi, komunikace s firmami, zajištění stromů, organizace v den sázení) nebo se někdo v týmu postará o přípravu a ty zajistíš realizaci na místě. Není také třeba být zkušený zahradník nebo botanik – praktické věci tě naučíme a s odbornými pomohou kolegové krajináři. Pokud tě láká to zkusit nebo se s námi chceš sejít a zjistit víc, kontaktuj nás, budeme se těšit.

Kontaktuj nás>
Kopání díry

PRAVIDELNÁ PODPORA

Nemáte čas se aktivně zapojit, ale sázení stromů se vám líbí a rádi byste jej podpořili? Pomůže nám jakákoli pravidelná měsíční částka. Peníze využijeme na nákup a údržbu nářadí potřebného pro sázení stromů, zajištění chodu naší organizace – hledání míst k výsadbám, práci krajináře, zaškolování nových kolegů, informování obcí, škol a firem o naší práci. Za jakoukoli pravidelnou podporu budeme rádi. Děkujeme.

150 Kč

měsíčně

250 Kč

měsíčně

500 Kč

měsíčně

nebo

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT

Kamarádi mají svatbu? Někdo z blízkých slaví narozeniny? Hledáte nějaký neotřelý dárek, ale se skutečnou hodnotou? Zkuste darovat strom! Dárkový certifikát má dle velikosti stromu hodnotu 1800 nebo 2500 Kč. Je na vás, jestli certifikát darujete nebo jen uděláte koupí stromu radost sami sobě. Certifikát vám zašleme v elektronické podobě. Darované stromy vysadíme během následujícího roku s tím, že každému majiteli certifikátu zašleme fotku a GPS souřadnice „jeho“ stromu. Certifikát můžeme zaslat také v angličtině nebo ve vánoční verzi.

Certifikát

1 800 Kč

1,5 až 2,5m vysoký strom s jedním kůlem

2 500 Kč

2,5 až 3,5m vysoký strom se třemi kůly

Sázení keřů

FINANČNÍ DAR NA KEŘE

Keře jsou nedílnou složkou krajiny, zatím však méně doceňovanou. Také proto je získat finance na keře náročnější, bez nich by to ale nešlo! Keře důležitým způsobem doplňují stromové výsadby, tvoří střední rostlinné patro a mohou tak připravit mikroklima pro stromy, kde by jejich ujmutí bylo kvůli vnějším podmínkám obtížné. Dají se zasadit také tam, kde výsadba stromů není možná. Některé keře se v dospělosti svojí mohutností stromům téměř vyrovnají. Krom toho jsou také finančně dostupnější, takže varianta pro ty, kteří by rádi darovali menší částku než je potřeba na strom. Budeme rádi, když výsadbu keřů finančním darem podpoříte. Děkujeme.

300 Kč

1 keř

900 Kč

3 keře

1 500 Kč

5 keřů

nebo

NÁKUP NA GIVT.CZ

Zapojili jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace. Podpořit nás tak můžete každým nákupem v e-shopu, když ho provedete přes portál GIVT. Přislíbené procento ze zaplacené částky při nákupu v e-shopu daruje neziskové organizaci obchod. Kolik procent z nákupu naší organizaci půjde, si můžete předem zjistit v seznamu zapojených obchodů.

DAŇOVÉ VÝHODY

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání. Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně.