Ve Slatinkách se sázely ovocné stromy s firmou HP

12.04.2023

Ve Slatinkách se sázely ovocné stromy s firmou HP

Ve středu 12. 4. 2023 bylo počasí jako vymalované. Předešlého dne zapršelo, den po výsadbě přišly vytrvalé deště, ale v den výsadby jako bychom si počasí objednali.
Teambuilding nákupčích firmy HP Inc Czech Republic jsme odstartovali v devět hodin ráno úvodním slovem přítomných zastupitelů za obec Slatinky, poděkováním firmě HP a občerstvením. Čekala nás výsadba 41 ovocných stromů, které byly předpěstovány v Ovocné školce Litenčice a volba odrůd byla konzultována s Ing. Helenou Zahradníkovou, PhD. Podél nového chodníku k autobusové zastávce na hlavní komunikaci jsme vysadili 25 třešní odrůd Lapins a Halka. Ve druhé půli akce jsme vysadili celkem 16 slivoní odrůd Presenta, Hanita, Stanley a Topper.
Po úvodní ukázce výsadby jednoho stromu a hromadné fotce jsme se rozeběhli do práce. Předem vykopané výsadbové jámy práci usnadňovaly stejně tak jako úrodná hanácká půda a nadšení přítomných. Práce šla rychle, čerstvě zasazené stromky byly okamžitě vydatně zality a závlahové mísy překryty mulčovací kůrou jako zábrana vysychání a prorůstání travin.
Po občerstvovací pauze jsme pokračovali slivoněmi podél turistické stezky na hanácký Mont Blanc, Velký Kosíř. Velký dík patří všem zúčastněným, firmě HP Inc Czech republic i obci Slatinky za perfektní spolupráci.

Jakub Sobotka

Vysázeno ve spolupráci:

Slatinky HP Inc Czech Republic s.r.o. Ovocná školka Litenčice
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
41 stromů 20 osob
Zpět na seznam >