Hřiště v Rostoklatech získala zelenou kulisu

11.04.2023

Hřiště v Rostoklatech získala zelenou kulisu

Jak strávit první pracovní den po velikonočním pondělí? Přeci na čerstvém vzduchu! To si řekli v Danone, odkud vyrazil tým dobrovolníků do Rostoklat u Českého Brodu. V Rostoklatech už léta sází stromy a keře do krajiny. Mají zde pěkná dvě biocentra a několik biokoridorů spojuje zeleň z Rostoklat s okolím. Ale zeleň je třeba doplňovat i do obce.
Alespoň to chce pan starosta. Ten navrhl vysadit nové stromy do větrolamu u fotbalového hřiště. A když k fotbalovému hřišti, tak přeci 11 :-) Ať se to dobře počítá. A k přilehlému dětskému hřišti navrhl přidat nový živý plot, který by oddělil parkovací plochu, která s hřištěm sousedí.
A tak se i stalo. K fotbalovému hřišti přibylo 11 sloupovitých habrů a u dětského hřiště parta dobrovolníků vysadila 80 ptačích zobů.
I když celé dopoledne pršelo, v čase srazu v jednu odpoledne se počasí umoudřilo a dokonce vysvitlo sluníčko.
A když se nad střední Čechy přihnala bouřková mračna, před Rostoklaty se rozestoupila a krásné počasí nám vydrželo až do konce výsadby.

Celá akce měla i humorný prvek. Místní, kteří šli okolo, si mohli myslet, že fotbalisté draftovali nové hráče. Modrobílé mikiny Danone totiž ladí s klubovými barvami Rostoklatské Traverzy :-)

Velký dík patří celému týmu Danone nejen za osobní nasazení, ale i za finanční přispění na tuto výsadbu. Za finanční podporu děkujeme rovněž firmě BAT Czech republic s.r.o., která financovala výsadbu 10 stromů. 7 keřů bylo vysazeno díky finančním prostředkům darovaným klienty a zaměstnanci firmy ČSOB.

Tomáš Vodička

Vysázeno ve spolupráci:

BAT Czech Republic s.r.o. Danone a.s. ČSOB - logo pro použití k výsadbám financovaným ze Světa odměn a Cafeterie Rostoklaty
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
10 stromů 80 keřů 10 osob
Zpět na seznam >