VÚZaRoSt, z.ú. dosázel jabloňovou alej v obci Trnová (za finanční podpory Wacker-chemie s.r.o.)

26.11.2022

VÚZaRoSt, z.ú. dosázel jabloňovou alej v obci Trnová (za finanční podpory Wacker-chemie s.r.o.)

Jabloňovou alej jsme sázeli vloni s firmou Diebold Nixdorf a s Nadací Partnerství v celkovém množství 45 stromů, nicméně po detailním zaměření geodetem se ukázalo, že na obecním pozemku zbývá ještě místo pro dalších 7 stromů. A jelikož si myslím, že každý vysazený strom má svůj význam a přínos, oslovila jsem naše lokální pravidelné sponzory a zadařilo se! Firma Wacker-chemie s.r.o., se kterou budeme sázet opět na jaře 2023, uvolnila více finančních prostředků a pomohla nám tak k realizaci této dovýsadby.

Další velkou zásluhu mají členové neziskové organizace Výzkumný Ústav Zahrádkářů Rodových Statků (VÚZaRoSt, z.ú.), kteří přijeli stromy vysadit. V aleji tak k jabloním Hájkova muškátová reneta, Blenheimská reneta a Jeptiška přibyly ještě jabloně Chodské - krajová odrůda, která se pěstuje již od 18. století, typická svou nenáročností, odolností a hojnou plodností.

Velmi děkuji všem zúčastněným dobrovolníkům za skvěle odvedenou práci. V neposlední řadě patří velké díky firmě Wacker-chemie s.r.o. za financování výsadby a už teď se těším na naše společné jarní sázení!

Kateřina Žemličková

Vysázeno ve spolupráci:

Wacker Chemie, s.r.o. Trnová (okres Plzeň-sever) VÚZaRoSt, z.ú.
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
7 stromů 3 osob
Zpět na seznam >