Sázíme jeřáby a další ovocné stromy ve Studnicích

17.11.2022

Sázíme jeřáby a další ovocné stromy ve Studnicích

Na státní svátek 17. listopadu jsme se sešli s dobrovolníky z obce Studnice, abychom na dvou lokalitách vysadili nové stromy.
První část výsadby byla vlastně pokračováním projektu, který jsme započali už na podzim loňského roku, a to vysázení nového ovocného sadu za místním kravínem. Letos jsme na tomto místě k už stávajícím 20 stromům přidali dalších 16. Jak už ve Studnicích začíná být dobrým zvykem, stromy si vysadily místní rodiny s dětmi a některé stromy již dostaly svá jména a brzy dostanou i jmenovky, které se připevní na kůl nebo pletivo, aby bylo jasné, kdo s výsadbou daného stromu pomohl. Aby místní měli budoucí sklizeň ovoce pěkně pestrou, vysadili jsme zde švestky, ryngle, hrušně a jabloně - všechno po čtyřech kusech.

Na opačné straně obce, v chatové oblasti nedaleko hamerské přehrady jsme při výsadbě stromů pamatovali spíše na zvěř a ptactvo, abychom výsadbou podpořili i tyto živočichy. Vysadili jsme tedy 18 jeřábů ptačích, které budou sloužit jako zdroj potravy pro naše ptačí a srnčí spoluobčany. Zvěře a ptactva je v těchto místech opravdu hojně, nedaleká vodní nádrž Hamry je chráněnou oblastí prvního stupně a vyskytuje se zde mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Za financování výsadby děkujeme sponzorovi One Tree Planted, díky kterému se mohla celá akce uskutečnit. Děkujeme také všem, kteří pomohli stromy vysadit, ať už na lokalitě za místním kravínem nebo u přehrady. Na viděnou příští podzim na dalším sázení ve Studnicích!

Pavel Jůn

Vysázeno ve spolupráci:

One Tree Planted Studnice
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
34 stromů 44 osob
Zpět na seznam >