Sázíme v Polničce s dm drogerie markt s.r.o. a místními dobrovolníky

12.11.2022

Sázíme v Polničce s dm drogerie markt s.r.o. a místními dobrovolníky

K podzimnímu sázení 40 ovocných stromů v obci Polnička jsme se sešli hned dvakrát. Nejprve v úterý 8.11. s dobrovolnicemi ze sponzorské firmy dm drogerie markt s.r.o. a podruhé v sobotu 12.11. s dobrovolníky z obce.
První sázení bylo ve znamení krásného podzimního počasí, kdy nám po celou dobu svítilo příjemné sluníčko. Nebylo ale zase takové teplo, aby to mělo negativní vliv na sázené stromky. Dobrovolnice z dm drogerie markt s.r.o. dorazily sice jenom tři, ale s o to větším nadšením se do sázení pustily, a přibližně za 3 hodiny jsme společnými silami vysázeli všech dvanáct stromů.
Na druhou fázi výsadby se nás sešlo dohromady deset, 8 dobrovolníků z obce Polnička a 2 koordinátoři ze Sázíme stromy. Společně jsme během sobotního dopoledne zvládli dosázet zbývajících 28 stromů. Opět bylo krásné slunné počasí, ale v pozdním odpoledni se už začalo citelně ochlazovat, tak jsme se sázením neotáleli a udržovali takové tempo, abychom se prací patřičně zahřáli.
Na konci našeho snažení vznikla krásná nová alej o 15 švestkách, 15 třešních a 10 renklódách. Místní už se těší, až stromy začnou plodit a budou moci ochutnat první plody.
Celá akce by se neobešla bez účasti našich sponzorů. Již zmíněná dm drogerie markt s.r.o. pomohla zafinancovat 16 stromů, společnost Boehringer Ingelheim, spol. s r. o. sponzorovala 20 stromů a zbývající 4 stromy zafinancovala společnost Pure Storage Czech Republic s.r.o.
Všem sponzorům i účastníkům sázení moc děkujeme za zájem o sázení stromů a péči o přírodu. V Polničce jsme nesázeli poprvé a ani naposledy. Další výsadby na rok 2023 plánujeme už nyní!

Pavel Jůn

Vysázeno ve spolupráci:

Boehringer Ingelheim, spol. s r. o. dm drogerie markt s.r.o. Pure Storage Czech Republic s.r.o. Polnička
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
40 stromů 11 osob
Zpět na seznam >