Ztraceni v mlze

13.11.2022

Ztraceni v mlze

Mlha, že by se dala krájet. Dokonce taková, že koordinátoři ze Sázíme stromy, kteří dorazili dřív a roznášeli stromky a nářadí na předem domluvená místa, si mysleli, že ten druhý zaspal a volali si navzájem. Aby následně zjistili, že jsou kousek od sebe.
Pár minut po domluveném začátku akce se začali z mlhy objevovat první dobrovolníci, kteří přišli z blízkých obcí - Klučova, Hořan a Žher. Dorazilo i pár nadšenců z Prahy, ale i druhé strany středních Čech - od Kladna.
Po krátkém úvodu - přivítání panem starostou i Sázíme stromy jsme se pustili do instruktáže, jak stromky sázet.
Pak jsme se rozdělili do skupinek, rozebrali nářadí a rozešli se do mlhy... Organizátory mátlo, že některé skupiny byly anglicky hovořící a některé mluvily polsky... člověk měl občas pocit, že tou mlhou došel až opravdu hodně daleko :-).
Mlha vydržela až do půl jedné, kdy se většinu stromků podařilo vysadit a všichni jsme se pomalu začali scházet u ohně na svařák, grog, kafe, čaj a buřty...
Díky zajímavým rozhovorům jsme vydrželi na místě až do půl třetí, kdy se rozfoukala mlha a my si mohli prohlídnou proměnu našeho okolí. Vzhledem k tomu, že buřty jsme pekli na křižovatce mezi poli, měli jsme náhle výhled na výsadbu podél silnic do všech směrů... a tak, ať nově pojedete na Klučov, Hořany nebo Žhery, cestu vám budou lemovat nová stromořadí.
Celou dobu se mezi dobrovolníky umně skrývala radní Středočeského kraje pro životní prostředí - a pak že politici neumí přiložit ruku k dílu.

Díky všem, kdo se zapojili a díky sponzorům - společnostem HENKEL ČR, spol. s.r.o. a ROSSMANN, spol. s.r.o., kteří nám tuto výsadbu umožnili.

Tomáš Vodička

Vysázeno ve spolupráci:

ROSSMANN, spol.s r.o. HENKEL ČR, spol. s r.o.
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
66 stromů 30 osob
Zpět na seznam >