Mondeléz a továrna na čokoládu Všeň, Mokrý

19.11.2021

Mondeléz a továrna na čokoládu Všeň, Mokrý

Sázení jsme si s firmou Mondeléz naplánovali na poctivou druhou polovinu listopadu. Počasí nám vyšlo, celý den bylo relativně teplo a hustý ranní déšť se úderem deváté proměnil v příjemné mrholení. Čekalo nás sázení 25 prostokořených třešní, skutečných krasavic.
V 10.00 hodin přijel dobře naladěný firemní tým. Sešli jsme se u hromady hlíny, která vypadala jako halda nastrouhané čokolády. Není se co divit, kde je Mondeléz, tam je čokoláda:). Kdo se kolem hromady prošel, měl rázem každou botu o kilo těžší. Ostatní svá kila zdánlivé čokolády získali o pár chvil později při sázení. Zem bylo třeba z hromady postupně transportovat asi 500 m na vozíku za autem a poté na kolečku k jednotlivým stromům. Třešně tvoří alej kolem cyklostezky Všeň – Přepeře. Jde o asfaltovou silničku, takže z vyhloubených jam na stromy vedle ní jsme místy vyrýpali skoro jen čisté kamení – navážka okolo cesty. Půda, ve které se stromům bude dařit, byla nezbytnou podmínkou.
Nejprve jsme vytvořili „zázemí“ - stoleček s občerstvením, horkým čajem a dobrůtkami firmy Mondeléz. Začali jsme sázet. Předvrtané díry na stromy byly vzhledem k rozložitosti kořenů malé, přišla řada na krumpáč a rýče. Dámy stříhaly pletivo, pásky. Muži zatloukali kůly. Jednotka ze Sázíme stromy vozila hlínu. „Vyřešila“ i píchlou pneumatiku u vozíku naloženého hlínou (rezerva nebyla) díky svému specialistovi na řešení neřešitelných technických problémů. Lidé v menších skupinkách sázeli a hodně diskutovali. Teambuilding jak má být. Práce šla od ruky jistě, ale přece jen trochu pomalu. Úderem druhé hodiny Mondeléz tým předvedl, co znamená finišovat. Během hodiny dokončil s neuvěřitelným nasazením všechny potřebné práce. Zalili jsme stromy vodou z přivezeného barelu a kanystrů. Pak zbývalo už jen zatlouct informační cedulku k poslednímu stromu, a závěrečná fotka. Při opékání výborných klobás a buřtů jsme se kochali pohledem na příkladně vysázenou alej. Začal se snášet soumrak a přišel čas na loučení. Děkujeme firmě Mondeléz za finanční dar, díky kterému bylo možné stromy vysadit.
Děkuji velice všem zúčastněným za příjemně strávený společný čas, za vaše radostné naladění a za pečlivost, kterou jste sázení stromů věnovali.
Třešním zdar!

Vendula Kubín

Vysázeno ve spolupráci:

Mondelez Czech Republic s.r.o. Všeň
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
25 stromů 13 osob
Zpět na seznam >