Výsadba ovocného sadu na Jarově

13.11.2021

Výsadba ovocného sadu na Jarově

Výsadba ovocného sadu v areálu Zelené město v Praze na Jarově proběhla díky spolupráci neziskové organizace Sázíme Stromy, společnosti Daramis s.r.o. a obyvatel bytového komplexu Zelené Město.
Společnost Daramis, s.r.o. zajistila financování výsadby, koordinátoři organizace Sázíme Stromy se postarali o vše potřebné od výsadbového plánu po výsadbu samotnou (zajištění stromů a materiálu, instruktáž před výsadbou a pomoc dobrovolníkům během výsadby). Stromy vysadili majitelé bytů, kteří v nově vzniklé čtvrti bydlí a mnoho z nich má výhled právě na vysazený ovocný sad.
Strom si přišly vysadit rodiny s dětmi i jednotlivci. Pro mnohé to byla vedle sázení i možnost popovídat si se svými sousedy u hrnku svařeného vína a zákusku.
Dohromady se podařilo vysadit 55 ovocných stromů, konkrétně 39 třešní a 16 slivoní. Druhy stromů byly zvoleny v návaznosti na starou třešňovku, která se nachází na protějším svahu a podle výsadbového plánu by výsadba měla být časem doplněna o květnatou louku.
Velkou výhodou nově vzniklého ovocného sadu je vytvoření zelené oázy uprostřed bytových domů, kde by do budoucna již neměla vzniknout žádná nová výstavba.

Marcela Barth

Vysázeno ve spolupráci:

Daramis s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
55 stromů 40 osob
Zpět na seznam >