Členové činohry Národního divadla sázeli v Praze Kbelích

16.11.2021

Členové činohry Národního divadla sázeli v Praze Kbelích

Velmi pěkné sázení se uskutečnilo v Praze 19 Kbelích.

8 členů činohry Národního divadla, 1 dobrovolnice a 2 koordinátorky tu vysadili 150 m dlouhé stromořadí !
Obě sázení inicioval Magistrát hlavního města Prahy, který si pro jejich zorganizování vybral společnost Sázíme stromy, z. ú. Wow !
Toto sázení tedy navazovalo na výsadbu, která proběhla předchozí den, při níž bylo vysazeno také 15 stromů. Celkem tedy ve Kbelích u železničního přejezdu Pod Nouzovem vyrostlo stromořadí o délce 300 m ! A to je, myslím, velmi pěkné.
Bylo zde celkem 9 žen a 2 muži. Především muži (Jan Frič a Robert Mikluš), ale i ženy (Jindřiška Dudziaková, Anežka Šťastná, Zuzana Králová, Veronika Lazorčáková a dobrovolnice Eva Nykrýnová) hloubily jámy pro stromy a zatloukali kůly s obdivuhodným a vytrvalým nasazením. Vládla zde pohodová atmosféra, při níž se vyprávěly pohádky a vtipy.
Na závěr výsadby jsme ještě zkontrolovaly zda je všech 30 stromů vysazeno správně a po západu slunce se vydali na cestu k domovu.
Všichni se těšíme, že staré odrůdy hrušní, které zde byly vsazeny do země přinesou všem, kteří si najdou cestu právě k Vinoři, na golfové hřiště či do Kbelského lesoparku, příjemné zážitky z jejich cesty a budou dlouho zkrášlovat toto místo.

Fotografie poskytla: Vladimíra Pourová

Vladimíra Pourová

Vysázeno ve spolupráci:

Magistrát hl. města Prahy Lesy hl.m. Prahy - Ekocentrum Prales HENKEL ČR, spol. s r.o. George Ignatius Orr ČSOB ROSSMANN, spol.s r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
15 stromů 9 osob
Zpět na seznam >