Na zámku se sázelo

13.11.2021

Na zámku se sázelo

Už to vypadalo, že letos na podzim se výsadba keřů na zámku v Brandýse nad Orlicí neuskuteční, ale zázraky se dějí. Na poslední chvíli se udály situace, které výsadbu posunuly ke zdárné realizaci.
Víkendová akce na zámku přitáhla 17 dobrovolníků ze širokého okolí, ve věkovém rozhraní od 6 do 78 let - velká pestrost osazenstva, není liž pravda :D.
Počasí nám přálo, sluníčko sice nesvítilo, ale nepršelo, což je na podzim takové malinkaté štěstí za které jsme byli všichni rádi.
Díky velkému počtu dobrovolníků sázení šlo jako po másle a stihla se i další práce kolem zámku. Po 13h bylo hotovo. Sázel se tis obecný (červený), velmi vzácný keř který je ve většině zemí přísně chráněný a který až vyroste bude zakrývat výhled na nehezké prostředí dvora technických služeb, který ze zámkem sousedí.
Po dobře odvedené práci se celá skupina vydala na procházku po krásném okolí Brandýsa nad Orlicí. Po návratu se udělal oheň v zámecké kašně, kde se opékalo a debatovalo až do pozdních večerních hodin. Jednoduše vydařená akce až do poslední chvíle.
Za výsadbu děkujeme firmě CI2, o.p.s., která celou výsadbu sponzorovala.
Všem také patří velké DÍKY za pomoc a dobrou náladu.
Na jaře nás čeká výsadba zbylých keřů, tak už teď se těšíme na další výsadbovou :).

Janka Horáčková

Vysázeno ve spolupráci:

Orlice, s.r.o. CI2, o. p. s.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
210 keřů 17 osob
Zpět na seznam >