Ovocné stromořadí oživilo polní cestu v obci Trnová

12.11.2021

Ovocné stromořadí oživilo polní cestu v obci Trnová

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.
Finanční dar poskytla také společnost Diebold Nixdorf s.r.o., která s námi nesázela poprvé a doufejme ani naposledy :) Její zaměstnanci se opět práce ujali s obrovskou dávkou energie a elánu, po celou dobu panovala úžasná atmosféra. Odpoledne přišla stromořadí dosázet paní starostka s místními obyvateli – každá rodina si na svůj vysazený strom připevnila cedulku a přislíbili, že budou o stromky pečovat.
Vysazeno bylo celkem 45 vysokokmenných jabloní (původní staré odrůdy). Ovocné stromy vždy měly na českém venkově naprosto zásadní krajinotvorný a sociální význam, proto jsme rádi, že máme možnost tyto původní odrůdy do krajiny zase vracet. Bylo skvělé být u toho, jak se z obyčejné polňačky stalo krásné živoucí místo.
Děkujeme Nadaci Partnerství a firmě Diebold Nixdorf s.r.o. za poskytnuté finanční prostředky. Poděkování patří také paní starostce za přípravné práce a veškerý support během sázení a kolegyňce Janče, která na pomoc přijela s maminkou až z Karlovarska.
Všem zúčastněným patří velké díky a těšíme se na další sázení!

Kateřina Žemličková

Vysázeno ve spolupráci:

Sázíme budoucnost Nadace Partnerství Diebold Nixdorf s.r.o. Trnová (okres Plzeň-sever)
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
45 stromů 40 osob
Zpět na seznam >