Stromořadí 70 listnáčů mezi obcemi Voleč a Vyšehněvice

13.11.2021

Stromořadí 70 listnáčů mezi obcemi Voleč a Vyšehněvice

Na jedné z posledních výsadeb letošní sezóny jsme za pomoci dobrovolníků z obcí Voleč a Vyšehněvice dokázali během sobotního dopoledne vysázet neuvěřitelných 70 stromů. Nové stromořadí vzniklo podél polní cesty, která spojuje obě vesnice, tedy Voleč a Vyšehněvice. Obrovskou zásluhu na realizaci výsadby má také místní myslivecky spolek, který pod vedením pana RNDr. Milana Tyllera pomohl s rozvozem kůlů, pletiva, stromů, s vykopáním děr a prostě se vším, co bylo potřeba zařídit pro zdárnou realizaci výsadby.
Poděkování patří i starostkám obou obcí, paní Soně Machurové a paní Janě Exnerové, které zařídily pro účastníky sázení vítané občerstvení v podobě teplých nápojů a různých dobrot k zakousnutí.
Stromořadí je (a hlavně bude) významným krajinotvorným prvkem. Celé stromořadí má délku přibližně 850 metrů a při pohledu z dálky působí dojmem, že vede "od horizontu k horizontu". Na místě je směs hned několika druhů dlouhověkých listnatých stromů - lípa srdčitá, jilm habrolistý, dub letní, habr obecný a 3 druhy javorů - klen, mleč a babyka.
Celá akce by samozřejmě nebyla možná bez sponzora, kterým je v tomto případě firma GLS Czech Republic, s.r.o., která celou výsadbu zafinancovala. Sponzorovi moc děkujeme za umožnění nádherné výsadby a ještě jednou díky všem účastníkům sázení, kteří svojí prací pomohli vytvořit něco pěkného pro budoucí generace.
Na jaře na viděnou při další výsadbě!

Pavel Jůn

Vysázeno ve spolupráci:

GLS Czech Republic s.r.o. Voleč Vyšehněvice
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
70 stromů 40 osob
Zpět na seznam >