Lipová alej v Lichnově u Bruntálu

21.11.2020

Lipová alej v Lichnově u Bruntálu

V sobotu 21. listopadu 2020 se za krásného slunného, ač mrazivého dne, sešli nadšenci z blízkého i vzdálenějšího okolí a za dodržení všech vládních opatření (jako jsou práce ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, ale i v rámci rodin) je jim podařilo zasadit 20 lip. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

Po vstupní instruktáži správného zasazení stromu se všichni vrhli s vervou do práce. Byli instruováni o tom, jak velká má být jáma, jak strom správně zasadit, připevnit ke kůlům, vytvořit oporu i ochránit proti okusu.

V Lichnově nad protipovodňovými poldry tak byla vytvořena lipová alej. Její následnou péči zaštítí obec Lichnov. Jde především o sledování kondice stromů, pravidelnou zálivku, kontrolu opory i úvazů či výchovný řez.

Nutno říci, že místo, kde byla alej vysázena, je velmi malebné a vše bylo umocněno paprsky slunce, ojíněnou travou, šikovnými rukami a dobrou náladou. Všichni šli sázet s jednotnou myšlenkou tvorby smysluplné hodnoty, která tu zůstane pro další generace, zušlechtí místo, sníží uhlíkovou stopu a bude dělat radost všem kolemjdoucím. Všem sazejícím děkuji za práci a těším se na shledání u další akce.

Velké díky patří mecenáši akce - firmě GLS a jejím klientům, kteří dnešní akci finančně zaštítili.

Josef Monsport

Vysázeno ve spolupráci:

GLS Czech Republic s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
20 stromů 20 osob
Zpět na seznam >