Hrušov I - lipová alej

23.10.2020

Hrušov I - lipová alej

V obci Hrušov jsme vysadili 25 lip malolistých srdčitých. Jedná se o krásnou polní zatravněnou cestu, která láká k procházkám rodin, pejskařů i turistů směrem k lesu a dál do hlubokého údolí.
Vysazovali jsme druhý den po vyhlášení zpřísněných pravidel z důvodu druhé vlny epidemie Covid-19. Z tohoto důvodu jsme se sešly jen v 5 lidech. Přišly 2 dámy z dm drogerie, paní starostka a 2 koordinátorky. Paní starostka zajistila přípravu terénu. Byla posečena tráva a vybagrovány jámy na sázení. To jsme v tomto zúženém počtu opravdu oceňovaly. Po vzorovém vysazení prvního stromu jsme se pustili do sázení. I přes občasný mírný déšť se nám pouze v 5 lidech podařilo vysadit prvních10 lip. Děkujeme všem za velké nasazení. Sázely jsme ke 3 kůlům a pro čistě dámskou sestavu to obnášelo pěknou posilovnu, navíc ještě v rouškách.
Druhá část lip byla vysazena druhý den v sobotu s paní starostkou a s jejími zaměstnanci.
Tato krásná lipová alej byla vysazena díky daru společnosti dm drogerie markt s.r.o., společnosti GLS Czech Republic s.r.o. a panu Filipovi Janhubovi. Děkujeme jim za tento dar a i za pomoc při sázení.

Jitka Vančuříková

Vysázeno ve spolupráci:

Hrušov (okres Mladá Boleslav) GLS Czech Republic s.r.o. Filip Janhuba dm drogerie markt s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
25 stromů 2 osob
Zpět na seznam >