Sázíme s Tipsportem v Nyklovicích

17.11.2023

Sázíme s Tipsportem v Nyklovicích

Díky unikátnímu projektu Nadace Tipsport a Sázíme stromy vznikla v Nyklovicích u fotbalového hřiště nová výsadba 23 ovocných stromů.
Nadace Tipsport za asistence Sázíme stromy vypsala atraktivní grantovou výzvu Zasaď strom za svůj klub (kde obce a další spolky dostanou krom vysazených stromů také příspěvek na péči o travnatou plochu fotbalového hřiště) a Sázíme stromy dělá u těchto výsadeb odborného garanta, aby vše bylo vysazeno tak, jak je to pro stromy a jejich budoucí vývoj nejlepší.

A jak probíhala samotná výsadba? Ve sváteční den, v pátek 17. listopadu, jsme se za deštivého rána vydali na výsadbu stromů do Nyklovic. Na místě byl už pan starosta Ondřej Jonáš, který podle výsadbového plánu vytyčoval umístění stromů a jednotlivých druhů. My jsme mezitím připravili nářadí, ořezali kořeny a korunky a než dorazili první dobrovolníci, měli jsme vykopanou i jámu pro ukázkovou výsadbu. I přes nepřízeň počasí dorazilo celkem 10 dobrovolníků, kteří za dvě a půl hodiny dokázali perfektně vysázet 23 ovocných stromů. Oblast kolem fotbalového hřiště je tak bohatší o dvě hrušně, šest třešní, tři višně, pět jabloní a sedm slivoní.

Po výsadbě se rozdělal menší ohýnek na opečení špekáčků a klobás a pak už jsme se jen rozloučili a za zvuků poledních zvonů pospíchali domů do tepla.

Těší nás, že se obec Nyklovice do grantové výzvy zapojila a my mohli být u realizace této krásné výsadby. Tímto moc děkujeme Nadaci Tipsport za poskytnutí finančních prostředků a velké díky patří i panu starostovi a všem zúčastněným dobrovolníkům.

Pavel Jůn

Vysázeno ve spolupráci:

Nyklovice Nadace Tipsport
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
23 stromů 10 osob
Zpět na seznam >