Lipová alej v Jindřichovicích pod Smrkem

28.11.2020

Lipová alej v Jindřichovicích pod Smrkem

Poslední listopadový víkend došlo v Jindřichovicích pod Smrkem k provázání několika neziskových organizací, které spojily své síly, aby mohla vzniknout lipová alej podél příjezdové cesty na budoucí farmářskou školu v centru Konipas. Nadace pro půdu poskytla pozemky, Nadace Partnerství finance, Sázíme stromy zajistila organizační věci a odborný dohled při výsadbě a spolek FeelTrees přiložil pomocnou ruku při zatloukání kůlů, výsadbě stromů a jejich řádnému ukotvení.
Práce začaly za úsvitu, protože nás v omezeném počtu a za dodržování všech vládních opatření čekala spousta práce. Pracovali jsme ve skupinkách po dvou a v dostatečných rozestupech - někdo zatloukal kůly, někdo dohlédl na hladké seříznutí kořenů, někdo sázel, někdo připevňoval úvazky a pletivo. Práce nám šla rychle od ruky, a tak jsme poslední strom stihli zasadit a zalít ještě před západem slunce.
Děkujeme Nadaci Partnerství za finance z grantového programu podpořeného indiviuálními dárci veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost, farmě Lukava a Nadaci pro půdu za vytvoření celého projektu centra Konipas a pohostinnost a spolku FeelTrees za vysazení stromů.

Tereza Chuchmová

Vysázeno ve spolupráci:

Nadace Partnerství Nadace pro půdu Jindřichovice pod Smrkem Sázíme budoucnost Spolek FeelTrees
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
40 stromů 12 osob
Zpět na seznam >