Obnovená polní cesta v Újezdu nade Mží

16.11.2020

Obnovená polní cesta v Újezdu nade Mží

Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů firem, které mají sázení jako svou pracovní akci. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

V pondělí 16.11. jsme měli naplánovanou výsadbu v Újezdě nade Mží, malé vesničce o 100 obyvatelích, nedaleko hráze Hracholuské přehrady. Obec zde obnovila polní cestu vedoucí z směrem k lesu, která by v budoucnu mohla být součástí pěšího okruhu. Po krátké debatě s paní starostkou bylo rozhodnuto, že budeme sázet jabloně a hrušně, a že nezůstane jen u nich, a zakomponujeme i nějaké keře. Obec má vlastní moštárnu a tak se v budoucnu ovoce i bobule z keřů dobře zužitkují.
Pro tuto lokalitu byly vybrány původní staré odrůdy jabloní a hrušní, jako je například míšenské, bláhovo, či z hrušní pstružka nebo dielova máslovka. Z keřů byly vybrány dřín, bez, jeřáb a střemcha.
Původně měli stromky vysadit zaměstnanci společnosti dm drogerie markt, s.r.o. Bohužel kvůli vládním opatřením k tomu nedošlo a tak jsme výsadbu realizovali s týmem Sázíme stromy a jejich rodinami, kterým touto cestou velmi děkuji.
Během výsadby panovala dobrá nálada a příznivé počasí. I když nás nebylo mnoho zvládli jsme všechny dřeviny zasadit ještě za světla. :-)

Poděkování patří dárcům, kteří akci financovali. Jmenovitě společnosti dm drogerie markt, s.r.o. za financování výsadby 38 stromů a společnosti Onest care s.r.o. za financování výsadby 20 keřů.
Děkujeme!

Michaela Krejčová

Vysázeno ve spolupráci:

Újezd nade Mží dm drogerie markt s.r.o. Onest Care s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
38 strom 20 strom 12 strom
Zpět na seznam >