Třešně pro Prahu - Křeslice - U Štítu

15.11.2020

Třešně pro Prahu - Křeslice - U Štítu

V městské části Praha - Křeslice jsme sázeli ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy. Ten se snaží již delší dobu o obnovu krajiny tím, že do ní vrací stromořadí, remízky a další prvky tak, aby se snížil dopad let minulých a krajina mohla opět lépe plnit svou funkci. A protože je v Praze té přírody opravdu málo, jsme rádi, že jsme mohli být u toho. V jeden den jsme zvládli osázet hned dvě lokality. Tou menší je třešňové stromořadí v lokalitě U Štítu. V poli za zástavbou rodinných domů a za Štítem jsme rozdělili malé pole. Pás tří různých odrůd třešní v počtu 9 vysokokmenů vytvoří předěl mezi zemědělskými pozemky a poskytne útočiště mnoha živočichům a rostlinám. Bude lemovat budoucí cestu spojující slepou ulici a navazující cesty za polem. Lidé se mohou těšit na žluté i červené třešně a již nyní mohou začít prošlapávat novou cestičku při svých procházkách.
Velký dík patří firmě Fundpeak a ProRocketeers, kteří tuto výsadbu financovali. A všem brigádníků, kteří nám tuto sezónu pomáhají zastoupit dobrovolníky.
V neposlední řadě děkujeme panu starostovi městské části Praha - Křeslice, který nám ochotně poskytl skladovací prostor pro materiál a kvůli nám si v neděli přivstal, aby nám ho vydal.
I přesto, že koronavirus řádí, vládní opatření naši práci velmi omezují a každá výsadba je pro nás náročnější, než jindy, zvládáme dodržovat všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů firem, které mají sázení jako svou pracovní akci. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

Pavla Lukešová

Vysázeno ve spolupráci:

Futures s.r.o. Prorocketeers s.r.o
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
9 strom 10 strom
Zpět na seznam >