Ovocný sad v Černošicích aneb město nejen sází, ale i financuje

15.11.2020

Ovocný sad v Černošicích aneb město nejen sází, ale i financuje

Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál!

V případě města Černošice se sami Černošičtí rozhodli podílet se na financování části výsadby ovocného sadu. Díky nadšení radních i mistních, kteří se na sázení velmi těšili a nenechali se odradit ani dodržováním přísných koronavirových opatření, mohla být realizována výsadba 31 různých odrůd jabloní, hrušní a slivoní. Zájem byl enormní a město dokonce muselo zřídit "sázecí pořadník", aby byla dodržena všechna vládní opatření. Výsadba probíhala tak, že se sázelo po jednotlivých rodinách, v časových i místních intervalech, tak aby bylo zamezeno potkávání rodin. Každá přihlášená rodina si mohla vysadit jeden strom. Protože stromů bylo i tak pro velký zájem nedostatek, bylo občany Černošic vysazeno dalších pět hrušní z výsadby financované společností dm drogerie, jejíž zaměstnanci se bohužel plánované navazující výsadby zúčastnit nemohli. Celkem bylo v neděli občany Černošic vysázeno 36 ovocných stromů.

Velmi nás těší přístup místních, kteří výsadbu skvěle zvádli i při vzorném dodržování koronavirových opatření v podobě udržování rozestupů a nošení roušek. Máme obrovskou radost, že se nám i přes ztížené podmínky podařilo stromy vysadit a nemuseli jsme výsadbu přesunout na jaro.

Věříme, že černošickým přinese nový ovocný sad do budoucna mnoho radosti nejen v podobě nového pásu zeleně, ale i mnoha ovocných plodů.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat městu Černošice za financování, paní Paříkové, radní města Černošice, za skvělou spolupráci a organizaci sázení a místním občanům za vysázení stromů a dodržování vládních opatření.Lucie Příborská

Vysázeno ve spolupráci:

Černošice
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
31 strom 37 strom
Zpět na seznam >