Chocnějovice - Ke Křížku

07.11.2020

Chocnějovice - Ke Křížku

Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál.

V Chocnějovicích podél cesty Ke Křížku jsme vysázeli 20 ovocných stromů – 10 třešní a 10 hrušní. Jedná se o zprvu panelovou cestu, která se mění v polní zatravněnou cestu a končí u obnoveného křížku. Kdo došel až na konec, mohl se přesvědčit, že obec moc pěkně zrekonstruovala boží muka s křížkem. Po dobu sázení byla mlha, ale nepršelo. Stromy jsou nyní zasazené v první polovině cesty. Všichni se těší na jaro, že dosázíme i druhou část. Věříme, že to vyjde.

Na sázení sehnal pan starosta František Stand místní tým hasičů. Někteří s sebou vzali i děti, které také přiložily ruku k dílu. Začátek sázení byl v 9 hodin. V předstihu začal pracovat bagr. Pan bagrista vyhloubil potřebné díry a dokonce nám i oddělil drny od zeminy. Drny jsme použili na závěrečné vytvoření zálivkové mísy. Tým složený z hasičů pracoval velmi rychle a skvěle. Kůly zatloukali bucharem svižně, jako špejle do dortu. Děti roznášely stromky a připravovaly pletivo. Práce šly jak po másle. Sázení, příčky, uvazování, ochranné pletivo. Kolem poledne byla alej vysazena. Všem, kteří přiložili ruku k dílu, moc děkujeme. V současné době nemůžeme využívat dobrovolníky. A stromky se zasadit musí. Proto ještě jednou všem moc díky.

Poděkování patří dárci dm drogerie markt s.r.o. za poskytnuté finance. Společnost dm drogerie markt s.r.o. obvykle sází stromy se svými zaměstnanci, ale nynější koronavirová situace to neumožnila. Všichni tomu rozumíme a děkujeme za financování. Alej se podařilo vysadit a je krásná. Podívejte se na fotky.

Jitka Vančuříková

Vysázeno ve spolupráci:

Chocnějovice dm drogerie markt s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
20 strom 11 strom
Zpět na seznam >