Stromořadí podél polní cesty v České Bříze

07.11.2020

Stromořadí podél polní cesty v České Bříze

Sázet jsme měli už na jaře, ovšem kvůli pandemii byla výsadba přeložena na podzim (to jsme ještě netušili, že se situace bude opakovat). Příroda ale nepočká, a tak se nám i přes ztížené podmínky nakonec podařilo stromy vysadit. Abychom dodrželi všechna vládní nařízení, museli jsme zrušit účast dobrovolníků – sázeli s námi tedy „pouze“ zaměstnanci obce, na pomoc přijely i naše kolegyňky z Karlovarska. Všem zúčastněným patří velké díky za obrovský kus práce, který odvedli.

Vysazeno bylo celkem 42 stromů (konkrétně původní odrůdy jeřábů a hrušní) podél polní cesty, čímž byly rozděleny velké lány polí. Kromě protierozní funkce zvýší osázená plocha biodiverzitu, poskytne prostor pro živočichy, zpevní půdu, zadrží vodu v krajině a časem poskytne ovoce místním. Vzhledem k tomu, že se v dané lokalitě vyskytují hojně srnky, sázelo se ke 3 kůlům kvůli stabilitě pletiva.

Výsadba vznikla za finanční podpory společností Hammer Agency Prague s.r.o. a Hoval spol. s.r.o., 3 stromy byly vysazeny díky 2 individuálním dárcům, kteří si zakoupili dárkové certifikáty.

Je úžasné, že i v takto nelehké době není lidem příroda lhostejná. Děkujeme!!! :-)

Kateřina Žemličková

Vysázeno ve spolupráci:

Hammer Agency Prague  s.r.o. Česká Bříza Hoval spol. s r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
42 strom 12 strom
Zpět na seznam >