Hořátev - polní cesta za Káčou

08.11.2020

Hořátev - polní cesta za Káčou

S výsadbou podél polní cesty z Hořátve k minerálnímu prameni Výrovka přišli místní nadšenci na začátku roku. Oslovili nás a po společné schůzce se starostou obce nic nebránilo tomu začít celou akci připravovat. Pan starosta domluvil s místním zemědělcem, že cestu osázíme a nebude vadit výsadba do kraje pole. Místní dobrovolníci začali plánovat výsadby jednotlivých stromků, domlouvalo se společné opékání buřtů po akci... a vše se chystalo na jaro tohoto roku.
Koronavirus ale udeřil a vládní rozhodnutí o jarních omezeních nás donutila celou akci zrušit a odložit na podzim.

Ač nyní na podzim znovu řádí virus a jsou přísná opatření, dohodli jsme se, že výsadbu přesto provedeme. Počet místních dobrovolníků se omezil na 4 aktivní rodiny, které postupně přicházely a všechny stromky vysadily. Celá výsadba se nesla v optimistickém duchu, a ač nebylo možné se při výsadbě setkat, nebo po ní strávit společné odpoledne, všichni odcházeli s dobrou náladou a předsevzetím, že to budeme muset někdy zopakovat.

Všem, kdo se na výsadbě podíleli, patří velký dík.

A drobné doplnění - v průběhu přípravy výsadby jsme zjistili, že se na místo vejde o 3 třešně více. Po dohodě se starostou jsme je dokoupili a u cesty tak najdete nově vysazených celkem 23 třešní.

Tomáš Vodička
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
20 strom 15 strom
Zpět na seznam >